וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בן עמי שוקל להודיע חד צדדית על מינוי מזרחי לראש אח"ק

15.12.2000 / 8:20

השר לביטחון פנים והמפכ"ל המיועד, אהרונישקי, חלוקים בשאלה האם תת ניצב מזרחי מתאים לתפקיד; אהרונישקי מתנגד בתוקף ועשוי להתפטר עוד לפני שייכנס לתפקידו

המחלוקת בין השר לביטחון הפנים, שלמה בן עמי, למפכ"ל המשטרה המיועד, שלמה אהרונישקי, על מינויו של ראש אגף החקירות, מגיעה לשיא. בן עמי תומך במינויו של תת ניצב משה מזרחי, מפקד היחידה הארצית לחקירת פשעים בינלאומיים, אולם אהרונישקי מתנגד בתוקף למינוי זה. אהרונישקי הציע כבר מספר מועמדים לתפקיד אולם בן עמי לא תומך בהם.

במוצאי שבת האחרונה, התפוצצה הפגישה שנערכה בביתו של בן עמי עם אהרונישקי. הוא הגיע לביתו של השר כדי לדון עימו בסבב המינויים הצפוי במשטרה, אולם הפגישה, שעלתה "לטונים גבוהים" לפי מקורבים, הופסקה לאחר שהשניים לא הגיעו להסכמה בעניין מינויו של ראש אגף החקירה.

"הארץ" מדווח הבוקר כי לאחר שנפגש בן עמי עם שני מועמדים נוספים שהציע אהרונישקי, הוא איבד את סבלנותו ואמר: "די, נמאס לי, אני ממנה את מזרחי לראש אגף החקירות". הצהרה זו תוביל כנראה למינוי חד צדדי, שכאמור, מנוגד בכל תוקף לעמדתו של המפכ"ל המיועד. במקרה הזה, יעמדו בפניו שלוש אפשריות: הוא יודיע "שבמשחק הזה הוא לא משתתף", כפי שהגדירו מקורביו, ויתפטר, הוא יבלע את העלבון ויתמודד עם המינוי, או שיקבל את ההחלטה אבל ינסה לגרום לעזיבה של מזרחי את התפקיד כמה שיותר מהר.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully