וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נציגיו של בוש מתאקלמים בבית הלבן

15.12.2000 / 7:27

נציגיו של הנשיא הנבחר כבר הגיעו לוושינגטון וקיבלו גישה למשרדים שונים בבית הנשיא; קלינטון בירך את בוש וקרא לכל האזרחים להתאחד סביב הנשיא הנבחר

הממשל האמריקאי הקציב אתמול סכום של למעלה מחמישה מליון דולר לתהליך המעבר של הנשיא הנבחר, גורג' וו. בוש, לבית הלבן, ובכך נפתח למעשה תהליך העברת השלטון. נציגיו של בוש כבר קיבלו גישה למשרדים שונים, וסגן הנשיא הנבחר, דיק צ'ייני, יקבל את המפתחות למשרדים בטקס רשמי ביום חמישי הבא.

המינויים הראשונים של בוש צפויים להיות הגנרל לשעבר, קולין פאוול, לתפקיד מזכיר המדינה (במקום מדלן אולברייט), ופרופ' קונדוליזה רייס, שתהיה היועצת לביטחון לאומי (במקום סנדי ברגר).

ביום שלישי הבא ייפגש בוש בוושינגטון עם קלינטון וגם עם גור, ועם כמה ממנהיגי הקונגרס החדש. ביום חמישי הוא אמור להיפגש עם נציגי השירות החשאי כדי לדון בסידורי האבטחה שלו.

הנשיא היוצא, ביל קלינטון, הגיב על תוצאות הבחירות הסופיות ואמר שהוא "גאה בשני האנשים", על שכיבדו אחד את השני במהלך המאבק. הוא הוסיף שהוא יעשה הכל כדי לעזור לבוש.
קלינטון סיפר לעיתונאים שבשיחת טלפון, שארכה כארבע דקות, "הבטחתי לנשיא הנבחר בוש את מאמציי ואת מאמציו הטובים ביותר של כל חבר בצוות הניהולי שלנו על מנת שתהיה העברה חלקה ומוצלחת".

הוא קרא לכל האמריקאים לתמוך בנשיא החדש: "לכולנו יש אחריות לתמוך בבוש ולאחד את מדינתנו סביב מכנה משותף".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully