וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בן עמי וערפאת ייפגשו הלילה בעזה

14.12.2000 / 20:15

מקורבי שר החוץ חוששים שההדלפה על קיום הפגישה תגרום לביטולה; מוקדם יותר הערב נפגשו ערפאת ושר החוץ הצרפתי בעזה ודנו בדרישת ערפאת להגביר את המעורבות האירופית בתהליך השלום

שר החוץ שלמה בן עמי ויו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת, ייפגשו הלילה בעזה. כך מסר גורם ממשלתי בכיר לסוכנות הידיעות רויטרס. ראש לשכת ראש הממשלה, גלעד שר, ישתתף בפגישה. המקור מסר, כי מטרת הפגישה היא מציאת דרך לחדש את תהליך השלום.

בן עמי עצמו סירב להתייחס לידיעות על הפגישה. גלי צה"ל מסרו הערב, כי מקורביו של שר החוץ חוששים כי ההדלפה אודות הפגישה המתוכננת תביא לביטולה.

בן עמי נפגש הערב עם שר החוץ הצרפתי, הובר ודרין. בן עמי ציין, כי הוא מייחס לצרפת תפקיד חשוב במשא ומתן להפסקת האלימות ובמגעים לחידוש תהליך השלום. ודרין אמר, כי משא ומתן הוגן יכול להתקיים רק בין שתי מדינות - ישראלית ופלסטינית, ותוך הכרה בזכויות הלגיטימיות של העם הפלסטיני.

מוקדם יותר נפגש יו"ר הרשות הפלסטינית עם שר החוץ הצרפתי, הובר ודרין, בעזה. השניים דנו בדרישת ערפאת להגביר את המעורבות האירופית בתהליך השלום, ובדרישתו לשגר כוח משקיפים בינלאומי לשטחים.

ודרין נפגש הבוקר בקהיר עם נשיא מצרים, חוסני מובארק. מאוחר יותר הערב הוא צפוי להיפגש עם שר החוץ, שלמה בן עמי.

ודרין בא לאזור במטרה לדון עם ישראל והפלסטינים בדרכים ליישום הבנות שארם ולהרגעת האלימות בשטחים. ודרין ידון עם בן עמי גם בתפקיד שהאיחוד האירופי יוכל למלא בהרגעת השטחים ובשלב הבא של המו"מ המדיני להשגת שלום, אם וכאשר יתחדש. ככל הנראה שר החוץ הצרפתי לא ילחץ על ישראל להסכים להצבת משקיפים בינלאומיים בשטחים.

נציגי צרפת ובריטניה באו"ם ממשיכים לקדם את הצעתן להחלטה עקרונית של מועצת הביטחון בדבר הצבת משקיפים, שתהיה מוסכמת על שני הצדדים. הצעה זו תותיר בידי מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, את הסמכות להחליט על הקמת הכוח ותפקידיו, תוך התייעצות עם ישראל והפלסטינים. הפלסטינים הסכימו כבר לדחות את הדיון בהצעתם להצבת כוח בינלאומי, כדי לתת סיכוי להצעה הצרפתית-בריטית. ישראל מנסה לסכל את ההחלטה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully