רה"מ ניו זילנד תקצץ 20% משכרה לאות הזדהות עם נפגעי הקורונה

ג'סינדה ארדרן, שזוכה לשבחים על ניהול המשבר, הודיעה כי היא, השרים הבכירים וראשי השירות הציבורי יפחיתו את שכרם למשך שישה חודשים. "זאת הפגנת סולידריות בזמן שניו זילנד זקוקה לכך"

סוכנויות הידיעות
15/04/2020
רויטרס

ראשת ממשלת ניו זילנד אמרה שהיא ושרים אחרים יקצצו 20% משכרם למשך שישה חודשים כאות הזדהות עם נפגעי מגיפת הקורונה, בזמן שמספר המתים ממשיך לעלות.

ג'סינדה ארדרן אמרה שחשוב שהפוליטיקאים בעלי השכר הגבוה ביותר בממשלה יפגינו "מנהיגות וסולידריות" עם העובדים בחזית ועם אלו שאיבדו את פרנסתם. הקיצוץ בשכרם של ארדרן, שרי הממשלה ומנהלי השירות הציבורי ייכנס לתוקף באופן מידי.

בעקבות הקיצוץ, שכרה של ארדרן יפחת ב-47,104 דולר ניו זילנדי. שרי הממשלה יאבדו 26,900 דולר משכרם, ואילו שכרו של סגן ראש הממשלה ווינסטון פיטרס יופחת ב-33,473 דולר. ד"ר אשלי בלומפילד, מנכ"ל משרד הבריאות המוביל את התגובה לנגיף, אישר כי הוא "בהחלט" יפחית משכרו, כמו גם מנהיג האופוזיציה סיימון ברידג'ס.

"אם אי פעם היה רגע לצמצם את הפערים בין קבוצות שונות של אנשים ברחבי ניו זילנד הנמצאים בתפקידים שונים, זה עכשיו. אני אחראית על הרשות המבצעת וזה המקום שבו לעשות מעשה. זאת הפגנת סולידריות בזמן שניו זילנד זקוקה לכך". ארדרן אישרה כי הקיצוץ לא ישפיע על העמדה התקציבית של הממשלה, אלא יכיר בפגיעה שספגו רבים מאזרחי המדינה.

עוד בוואלה!

"המלשינון" של מפרי סגר הקורונה בניו זילנד מוצף: "זמן לציית לחוקים"

לכתבה המלאה
נותנת דוגמה אישית. ארדרן, היום(צילום: AP, אי-פי)

ניו זילנד נמצאת בסגר מלא כבר שלושה שבועות, כשלאיש אסור לעזוב את ביתו פרטים למקרים חיוניים או לצורך שאיפת אוויר. יותר מ-1,300 בני אדם נדבקו בנגיף במדינה, כולל תשעה מקרי מוות, כולם מבוגרים.

מיליון וחצי אזרחים כבר פנו לסיוע של הממשלה בשל אובדן זמני בהכנסות. לפי תחזיות משרד האוצר המקומי, בתרחיש הגרוע ביותר המשך הסגר המחמיר יוביל לכך שאחד מכל ארבעה אזרחים יהיה מובטל. הסרה מהירה של הסגר, יחד עם חבילת תמריצים ממשלתית נוספת, תוכל להפחית את שיעור האבטלה ל-8.5%. נכון לעכשיו, שיעור האבטלה הוא 4%.

קרן המטבע הבינלאומית צופה כי כלכלת ניו זילנד תתכווץ השנה ב -7.2%. על פי התחזית הכלכלית העולמית שלה, ניו זילנד תחווה את ההתכווצות הכלכלית הגדולה ביותר מחוץ לאירופה, למעט ונצואלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully