וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפריימריס בליכוד יערכו בשני מסלולים נפרדים

14.12.2000 / 14:29

יו"ר ועדת הבחירות של הליכוד קבע שני מסלולי התמודדות. אחד רק לחברי הכנסת של הליכוד, שני לשאר, ביניהם החבר נתניהו; ההחלטה איזה תוצאה תתקבל תלויה בסוג הבחירות שיתקיימו לבסוף

יו"ר ועדת הבחירות של הליכוד, השופט בדימוס אורי שטרוזמן, החליט כי הבחירה לתפקיד יושב ראש תנועת הליכוד והמועמד לראשות הממשלה, תעשה ביום שלישי בשני מסלולי בחירה נפרדים.

במסלול אחד יתמודדו על התואר רק חברי הכנסת של הליכוד, ובמסלול השני יוכל להתמודד כל אדם, גם בנימין נתניהו שאינו חבר כנסת.

ההחלטה, איזה תוצאת מסלול תהיה קובעת תלויה בהחלטת הכנסת אם לאשר עד יום שלישי בבוקר את "חוק נתניהו" שיאפשר לו להתמודד מול אהוד ברק. אם הכנסת תאשר במועד את החוק הזה, אזי תערך בליכוד הצבעה רגילה, בה יתמודדו כל המועמדים בהם גם נתניהו.

יו"ר הליכוד, אריאל שרון, הודיע היום בתגובה להחלטה: "זהו פיתרון חכם והוגן".

לבנת שוקלת להציג מועמדות

כתבנו אסף לוי, מוסיף: ח"כ לימור לבנת שוקלת להציג את מועמדותה לראשות הליכוד, במידה ובנימין נתניהו יסיר את מועמדותו או לא יוכל להתמודד.

גורם המקורב ללבנת מסר כי בשעות האחרונות, לאחר פרסום החלטת ועדת הבחירות המרכזית של הליכוד, מופעלים לחצים אותם הגדיר "כבדים" על לבנת מצד תומכי נתניהו להציג את מועמדותה. לבנת כבר הודיעה בעבר על כוונתה להתמודד על ראשות הליכוד, אולם הצהירה כי לא תתמודד מול נתניהו.

גם ח"כ סילבן שלום לומד את משמעות החלטת ועדת הבחירות. שלום אמור היה להציג את מועמדותו לראשות הליכוד אתמול, אולם דחה את ההחלטה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully