וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בש"ס מתכננים: חיבוק דב לנתניהו

14.12.2000 / 11:59

"אנחנו בני הברית האמיתיים של נתניהו", מצהירים היום פעילים בתנועה; בש"ס נערכים גם לבחירות בכנסת ולמאבק עם הליכוד על אותו קהל מצביעים ומאיימים: נזכיר לבוחרים מי הפיל את נתניהו

מאת לירון מרוז

למרות שש"ס היא המפלגה המזוהה ביותר עם ההתנגדות לפיזור הכנסת, ומצדדת בבחירות לראשות הממשלה בלבד, מקפידים אנשיה להישאר דרוכים לאפשרות שבסופו של דבר ייערכו בחירות כלליות, גם לראשות הממשלה וגם לכנסת.

במקרה שאכן ייערכו בחירות כאלו, ברור לכל כי המאבק על המנדטים יהיה הפעם קשה מהרגיל. התעצמותה של ש"ס בבחירות האחרונות, לעומת ההיחלשות הדרמטית של הליכוד, מביאה למסקנה כי שתי התנועות עתידות להתייצב ראש מול ראש במירוץ אחר קולות הבוחר.

הטקטיקה המתגבשת בש"ס למקרה כזה היא שיחזור דרך פעולתו של מנהיגה הקודם, אריה דרעי. דהיינו, הענקת "חיבוק דוב" לנתניהו, כשנקודת המוצא היא שסדר העדיפויות של ה"ליכודניק-ש"סניק" הממוצע, היא קודם כל נתניהו ורק אחר כך הליכוד. "אנחנו נסביר לבוחר שאם הוא רוצה להבטיח שנתניהו יישאר בשלטון עדיף לו לבחור בנו", אומר פעיל מרכזי בתנועה, שמבטיח כי בש"ס יידעו להזכיר לבוחרים כי בסופו של דבר, מי שהפיל את נתניהו היה הימין וש"ס היא זו שנשארה בת בריתו האמיתית עד הסוף.

דבריו של הפעיל מקובלים גם על חברי כנסת בכירים במפלגה. "בכנסת הקודמת אנחנו אלה ששמרנו הכי טוב על נתניהו", אמר השר לשעבר, ח"כ יצחק כהן, והזכיר שתנועתו, ואריה דרעי בראשה, קראה גם בימים האחרונים של שלטון נתניהו להקמת ממשלת אחדות. עמיתו, השר לשעבר, שלמה בניזרי, מספק גם הסבר מדיני. "ברור שכל מועמד שייבחר יצטרך ללכת לאיזושהי פשרה, ואנחנו נוכל לתמוך בו (בנתניהו) וללכת איתו בראש אחד", הוא אמר, "בסופו של דבר, מי שהאכיל אותו מרורים בקדנציה הקודמת היו החברים שלו מהימין".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully