וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מועמדות פרס תופסת תאוצה: מנסה לגייס תמיכת מרצ

14.12.2000 / 8:59

מקורביו פנו לשריד כדי לבדוק אפשרות שמרצ תתמוך במועמדותו לראשות הממשלה; אנשי פרס לוחצים עליו להגיש את מועמדותו; פרס סירב להגיב אך אינו דוחה את ההצעה

מועמדותו האפשרית של השר לפיתוח איזורי,שמעון פרס לראשות הממשלה מתחילה לתפוס תאוצה. על פי הפירסומים, פנו מקורבי פרס לסיעת מרצ כדי לבדוק אפשרות של הרצת פרס בתמיכתם. יו"ר מרצ יוסי שריד, אישר את הפנייה וייפגש מחר עם פרס כדי לדון בנושא, כך פורסם הבוקר בקול ישראל.

ח"כ המבקש להתמודד על ראשות הממשלה צריך להגיש ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית עשר חתימות של ח"כים מסיעה אחת התומכים בו. לאחר פניית אנשי פרס למרצ אתמול אמר שריד: "אמרתי לאותם שליחים שאם פרס מעונין להתמודד, שיפנה אלי ישירות ולא באמצעות שליחים. שיבוא שיציג את תוכניותיו ואז מרצ תחשוב על כך".

מקורבי פרס לוחצים עליו להגיש את מועמדותו. הבולט בהם הוא ח"כ אורי סביר (מרכז) שאמר אתמול: "פרס הוא האיש המתאים ביותר לתפקיד". האיש שאולי יהיה המועמד השלישי, פרס עצמו, שומר על שתיקה ומסרב להגיב אך מקורבים מספרים כי טרם החליט.

אנשי ציבור נוספים הביעו את תמיכתם במועמדות אפשרית של פרס. ח"כ יוסי כץ (עבודה) אמר אתמול כי שני המועמדים, שכבר כיהנו בעבר כראשי ממשלה לא הוכיחו את עצמם וכי יש מקום לאלטרנטיבה. הח"כ לשעבר, ניסים זווילי אמר: "מאחר שמדובר על קדנציה קצרה בת שנתיים וחצי, יש לאפשר לפרס להיבחר ולייצב את המצב החברתי, הכלכלי ובעיקר המדיני".

מזכ"ל מפלגת העבודה, רענן כהן התייחס אתמול לאפשרות ההתמודדות ואמר: "הוא בשר מבשרנו ואני לא מאמין שהוא יתמודד".

מקורבי ברק: פרס יחלק את המפלגה

ראש הממשלה, אהוד ברק לא אוהב את האיום מצד המתמודד החדש. מקורביו מסרו כי הוא מנסה להביא לאיחוד המפלגה ורואה בהתמודדות פרס צעד מפלג.

בימים האחרונים פתח ראש הממשלה בנסיונות לקרב אליו את מתנגדיו מתוך המפלגה, בהם ח"כ חיים רמון ויו"ר הכנסת אברהם בורג. ברק מתכוון לשתף את השניים בהתיעצויות על ההסדר עם הפלסטינים ולשתף אותם במגעים המדיניים ובקמפיין הבחירות, כך פרסם אמש הערוץ הראשון.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully