וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

16 נשים נרצחו על ידי בני זוגן מתחילת השנה

14.12.2000 / 7:46

שלוש תלונות על אלימות הגישה צהלה גלפנד נגד בעלה; רק באחת הורשע, וקיבל מאסר על תנאי; הלילה הוא שיחזר כיצד חנק אותה בשקית ניילון; החשוד לא נשלח לבדיקה פסיכיאטרית

מאת אסף לוי

בפעם השלישית בתוך שבוע ובפעם ה-16 השנה נרצחה אתמול אשה בידי בן זוגה. רוני גלפנד, בן 40, שיחזר אמש את רצח אשתו, צהלה. היום הוארך מעצרו בשמונה ימים. שופט בית משפט השלום קבע שגלפנד לא יישלח לבדיקה פסיכיאטרית, למרות בקשתו של פרקליטו, עו"ד בני נהרי.

אתמול הגיע גלפנד, בסביבות השעה שלוש בצהריים, לביתה של אשתו בבני ברק. הוא נכנס לחדר השינה וחנק אותה למוות, מול עיניה של בתו בת השמונה. לאחר מכן התקשר גלפנד לעורך דינו והסגיר את עצמו. בתחנת המשטרה אמר "רצחתי את אשתי".

בני הזוג גלפנד חיו בנפרד מזה כשנתיים. צהלה הגישה נגד בעלה שלוש תלונות שונות בגין אלימות כלפיה. במאי 94' נפתח נגדו תיק על איומים, ונגזר עליו מאסר על תנאי לשישה חודשים למשך שלוש שנים. באפריל 95' נפתח נגדו תיק נוסף, על איומים, אולם זה נגנז מחוסר עניין לציבור. באוגוסט 99', נפתח תיק נוסף אולם ממנו הוא זוכה מחמת הספק. בחודשים האחרונים, הוצא נגד הבעל צו הרחקה, אך זה בוטל עם זיכויו באוגוסט.

המשטרה: "הטיפול המשטרתי בתיק היה תקין"

לבני הזוג ארבעה ילדים, שני בנים ושתי בנות בגילאי 4 עד 15. לדברי אמה של הנרצחת, הילדה, בת שמונה, התקשרה אליה ובכתה בטלפון: "אבא הרביץ לאמא. חנק אותה, יש דם".

לבני המשפחה טענות קשות נגד התנהגות המשטרה ורשויות הרווחה שהכירו את המקרה. מחקירה ראשונית עולה כי אתמול הגיע גלפנד בערב לדירה, ככל הנראה בעקבות הזמנתה של צהלה. הוא עזב את הבית בזעם זמן קצר אחר כך לאחר ויכוח וחזר כדי לרצוח את אשתו. מתוך הבית לא נשמעו צעקות במהלך הרצח. ככל הנראה הוא השתמש בשקית ניילון כדי לחנוק למוות את אשתו.

מפקד מחוז תל אביב בפועל תת ניצב שחר איילון אמר אמש ל"הארץ" כי "זה היה מקרה שבו ניתן היה להניח שלא יסתיים בטוב". למרות הכל אמר איילון כי "הטיפול המשטרתי בתיק היה תקין".

שביתת אבל בשירותים הסוציאלים

הבוקר יקיים ארגון העובדים הסוציאלים שביתת אבל בכל שירותי הרווחה, במחאה על מקרי הרצח הרבים של נשים בשבועות האחרונים והאלימות הגואה במשפחה. "הממשלה חייבת לנקוט צעדים כדי להפסיק את הפקרות בחייהם של מאות אלפי נשים וילדים הנתונים לאלימות מתמשכת", אמרה יו"ר הארגון, אתי פרץ.

בעקבות הרצח של צהלה גלפנד קראה יו"ר נעמת, חדוה אלמוג, לנשים החוששות מבני זוגן לפנות למרכזים למניעת אלימות.

צהלה היתה האשה השלישית שנרצחה במהלך השבוע האחרון בידי בן זוגה. ביום רביעי שעבר נרצחה שושנה חוטה, בת 23 , ממעלות. היא הית בחודש התשיעי להריונה. בעלה היכה אותה בראשה בפטיש ודקר אותה בסכין לחם עד שמתה.

לפני שלושה ימים נרצחה נטליה פסימניק, בת 40 מכרמיאל. בעלה, אהרון, דקר אותה במרצע סנדלרים עד שמתה. הוא גם פצע את בנה בן ה-12. שופט בית משפט השלום בעכו העריך אתמול את מעצרו בתשעה ימים. אתמול אמר פסימניק בבית המשפט כי כעס על אשתו שביקשה להתגרש ממנו. הוא לא הביע חרטה על מעשיו.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully