וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עיתון לבנוני: ישראל שוב ניסתה להתנקש בחייו של ח'אלד משעל

14.12.2000 / 7:50

ההתנקשות היתה אמורה להתבצע בפסגה הערבית, לפני מספר שבועות; בעקבות חשיפת התוכנית סגרה קטאר את נציגות ישראל בשטחה; ישראל תכננה לחסל בכירים פלסטינים, בהם ראש התנזים ברגותי

מאת שי שריג

מקורות דיפלומטים ערביים מגלים כי נסיכות קטאר הצליחה לסכל ניסיון ישראלי נוסף לחסל את ראש הלשכה המדינית של תנועת החמאס בקטאר, ח'אלד משעל, במהלך הפסגה האסלאמית האחרונה שנערכה בדוחה, בירת קטאר.

לדברי המקורות, שלוש חוליות חיסול ישראליות הצליחו להיכנס לאחרונה לקטאר כשהן מצוידות בתעודות זהות קנדיות ונורבגיות, במטרה לחסל את בכיר החמאס. משעל שוהה בקטאר מאז גורש מירדן, לפני כשנה. החיסול אמור היה להתבצע בתקופת כינוס הפסגה האסלאמית בקטאר, לפני מספר שבועות, אך שלטונות הביטחון של קטאר חשפו את התוכנית הישראלית וגירשו את החשודים בתכנון ההתנקשות תוך הטלת איפול תקשורתי מוחלט על הפרשה. שלטונות קטאר הביעו את זעמם הרב בפני ישראל על הניסיון לפעול בשטחם, וזו גם אחת הסיבות העיקריות שהניעו את קטאר למהר ולסגור את הנציגות הישראלית בשטחה.

העיתון הלבנוני "אלמוסתקבל", שמדווח הבוקר בעמודו הראשי על ניסיון ההתנקשות במשעל, כותב כי ישראל גיבשה תוכנית "מיידית" לחיסול כל ראשי האינתיפאדה הפלסטינית, בעיקר את מנהיגי הפתח, החמאס והג'יהאד האסלאמי. ח'אלד משעל נכלל ברשימת המבוקשים הישראלית.

בעקבות חשיפת התוכנית, מוסיפים המקורות, תגברה קטאר את האבטחה סביב בכירי החמאס הנמצאים בשטחה, מאז גורשו מירדן לפני כשנה. ח'אלד משעל עצמו קיבל מכונית משוריינת לתנועה בשטח המדינה. תוכנית החיסול שגיבשה ישראל נחשפה כבר לפני חודש ברדיו מונטה קרלו, על ידי בכירים ברשות הפלסטינית. לטענתם, מרוואן ברגותי, מפקד התנזים של הפתח, מצוי אף הוא ברשימת היעדים לחיסול שהציבה לעצמה ישראל.

ברגותי: נהפוך את ההתנחלויות לבתי מעצר ואת המתנחלים לעצורים

מנהיג התנזים של הפתח, מרוואן ברגותי, אומר הבוקר כי צה"ל נכשל מספר פעמים מאז פרוץ האינתיפאדה לחסל בכירים בתנועת הפתח. הוא מאשים את הרשות הפלסטינית בכך שאיננה מספקת אבטחה ראויה למפקדים ולפעילים בשטח נגד הכוחות המיוחדים של צה"ל, הפועלים בשטחי הרשות לחיסול בכירי התנועה.

בראיון לעיתון הערבי "אל-חיאת" קורא ברגותי לראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, להפסיק לאלתר כל סוג של תיאום ביטחוני עם הישראלים. כולם צריכים לסייע לאינתיפאדה הפלסטינית, מדגיש ברגותי, "משום שזוהי האופציה האסטרטגית להשגת חירות ועצמאות".

"האינתיפאדה עוד תפתיע רבים לאור ההישגים שהיא תרשום לזכותה, ובראשם היכולת להפוך את ההתנחלויות הישראליות למחנות מעצר של מתנחלים ולרוקן את הכבישים העוקפים מנפש מתנחלים" – מציין ברגותי.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully