וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מאמצים בכנסת: חוק נתניהו להצבעה עם חוק פיזור הכנסת

13.12.2000 / 21:48

כדי שהצעת החוק תועלה יחד עם החוק לפיזור הכנסת דרושה עבודה בוועדת חוק ומשפט;השאלה: איזו מההצעות תעלה ראשונה להצבעה במליאה, שהרי ההצבעה על ההצעה השנייה תהפוך ללא רלבנטית

מאת גלי סימן-טוב

חוק נתניהו שעבר היום במליאת הכנסת בקריאה טרומית יובא כפי הנראה להצבעה כבר ביום השני הקרוב, באותו היום צפויה להצביע הכנסת גם על חוק פיזורה.

כדי להביא את חוק נתניהו להצבעה יחד עם החוק לפיזור הכנסת שנמצא בשלב מתקדם יותר, דרושה עבודה של ועדת חוק חוקה ומשפט ברשותו של ח"כ אמנון רובינשטיין.

לשני הצעות החוק הללו רוב של יותר מ-61 ח"כים. השאלה הנשאלת היא מי מההצעות תעלה ראשונה להצבעה במליאה, שהרי ההצבעה על ההצעה השנייה תהפוך לא רלבנטית.

אם יתקבל חוק נתניהו יוכל ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו להתמודד ביום שלישי הקרוב בפריימריס שיערכו בליכוד. גם במקרה ויוחלט כי יתקיימו בחירות מיוחדות לראשות הממשלה בלבד ובמקביל תחליט הכנסת על פיזורה, הרי שגם למי שאינו מכהן כחבר בה עומדת האפשרות להתמודד על ראשות הממשלה.

ח"כ אמנון רובינשטיין אמר היום כי מבחינת הוועדה חוק פיזור הכנסת אמור לעלות קודם להצבעה כיוון שהוא קודם לחוק נתניהו מבחינה כרונולוגית. אולם ההכרעה בדבר סדר ההצבעה נשארת בידי יו"ר הכנסת אברהם בורג.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully