וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פו הדוב סובל מאישיות כפייתית

13.12.2000 / 21:17

למסקנה זו הגיעו חוקרים שבדקו את הדמויות בספר; המסקנה: הגיבורים "בעייתיים, זקוקים לטיפול פסיכולוגי תרופתי ולהנחיה הורית; מסתבר שלכולם עלולות להיות הפרעות אישיות

קבוצת חוקרים קנדית שברה השבוע מיתוס מילדותנו - "פו הדוב". הדוב המפורסם, כריסטופר רובין וחבורתם הם "פרטים בעייתיים מאוד", כך קובעים חוקרי פסיכולוגיה בקנדה. היער המפורסם בו חיה חבורתו של כריסטופר רובין לא היה תמים כפי שנראה בקריאה ראשונה. החוקרים טוענים כי מדובר במקום בו בעיות פסיכולוגיות לא מזוהות ולא מטופלות.

בדו"ח שהתפרסם בעיתון איגוד הרפואה הקנדי טוענים החוקרים כי דמויותיו של א.א. מילן זקוקות לטיפול תרופתי פסיכו-אקטיבי ולהנחיה הורית. ראש צוות המחקר, שרה שיאה אמרה, עם פרסום הדו"ח, כי מטרת המחקר המגוחך לכאורה, היתה להזכיר לכולם כי אצל כל אחד עלולה להתגלות הפרעה כל שהיא.

על פי הדיאגנוזה, אובחן פו הדוב כסובל מחוסר תשומת לב ומהיפראקטיביות. האובססיה של פו עם דבש ומנהגו לספור דברים אובחנו כאפשרות לאישיות כפייתית אובססיבית. החוקרים גם קבעו כי יתכן וקשייו של פו בלמידה נובעים מהעובדה שכריסטופר רובין נוהג לגרור אותו במורד המדרגות ותוך כך נחבט ראשו שוב ושוב. "יתכן והוא סובל מתסמונת הדוב המטולטל", נכתב בדו"ח.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully