וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נסראללה מכחיש עסקה קרובה

13.12.2000 / 19:41

עיתון לבנוני גילה היום: המו"מ בשיאו - החיילים חיים; נסראללה: "אין אמת בידיעות כי דרשנו לשחרר 19 אסירים, החיזבאללה מעוניין להשיב כל אסיר המוחזק בכלא האויב"

מאת שי שריג

מנהיג החיזבאללה, השייח' חסן נסראללה, אמר הערב כי התיווך הגרמני המתנהל לקראת ביצוע עסקת חילופי שבויים עם ישראל כולל את כל האסירים הערבים הכלואים בישראל ולא רק את האסירים הלבנוניים.

"אין אמת בידיעות על כך שדרשנו לשחרר אך ורק 19 אסירים לבנונים, שהוכנסו לבתי הכלא של האויב ללא כל משפט. אנו מעונינים להשיב כל אסיר המוחזק בבתי הכלא של האויב, בין אם הוא לבנוני, סורי, ירדני או אחר" – הדגיש נסראללה והוסיף כי החיזבאללה דורש מישראל למסור לידיו את מפות המוקשים שהציבה ישראל בדרום לבנון לפני ביצוע הנסיגה". נסראללה אמר כי חיזבאללה מוכן להחזיר את שלושת חיילי צה"ל החטופים כבר מחר- אם ישראל טיענה לדרישותיהם. "אנו לא מוסרים מידע בחינם", הוסיף.את הדברים אמר מנהיג הארגון בשידור חי בערוץ הטלוויזיה של החיזבאללה, בתום סעודת לשבירת צום חודש הרמדאן.

בתוך כך פרסם היום העיתון לבנוני "אלמוסתקבל" בכותרתו הראשית כי "השבויים הישראלים חיים; עסקת החילופים - בקרוב". היומון נמצא בבעלותו של ראש ממשלת לבנון, רפיק אלחרירי.

ממידע בלעדי שהגיע לעיתון, הנשען על מקורות יודעי-דבר המצויים בפרטי המהלכים הקשורים לתיווך הגרמני בין ישראל לחיזבאללה, עולה כי עסקת חילופי השבויים תצא לפועל בקרוב. הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, הגיב על דברי נסראללה ואמר: "המשא ומתן נמצא רק בחיתוליו. זהו קשר ראשוני, על נסראללה להבין שאנו דורשים בעיסקה גם את שחרור רון ארד".

גורמים ישראלים אמרו הערב כי צוות התיווך הגרמני העביר מסרים בין ישראל לארגון, תוך דרישה ישראלית כי נציג הצלב האדום יפגוש בחיילים החטופים. בישראל לא מופתעים מהעלייה בדרישות החיזבאללה. יעקב אביטן, אביו של החייל החטוף עדי אביטן, אמר כי, "כנראה נצטרך לחכות ולשמוע אישור רשמי על הנעשה מהממשלה".

המקורות הלבנונים חשפו, כי שלושת החיילים הישראלים, שנחטפו בידי החיזבאללה "נמצאים בחיים, למרות מצבם הבריאותי הקשה כתוצאה מפגיעותיהם במהלך מבצע החטיפה". מידע זה סותר את הדיווחים שהתפרסמו עד כה, ואשר רמזו כי לפחות אחד מהחיילים מת מפצעיו. לעיתון נודע, כי לאחר חטיפתם "הם עברו ניתוחים". העיתון לא מביא פרטים נוספים על מצבם הבריאותי של החטופים ולא מציין מה עלה בגורלו של אלחנן טננבאום. לאיראן יש חלק חשוב במגעים שהכשירו את הקרקע לתיווך הגרמני - מדגישים המקורות.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully