וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הילדה בת השמונה התקשרה לסבתא: אבא חנק את אמא

13.12.2000 / 17:47

שלוש תלונות על אלימות ואיומים הגישה צהלה גלפנד נגד בעלה; מאחד הוא זוכה, אחד נסגר מחמת הספק, ואחד מחוסר עניין לציבור; היום בשלוש הוא חנק אותה למוות באמצעות שקית ניילון

מאת אסף לוי

רוני גלפנד, בן 40, הגיע היום בסביבות השעה שלוש בצהריים לביתה של אשתו, צהלה, בבני ברק, הוא נכנס לחדר השינה וחנק אותה למוות, בזמן שבתו בת השמונה הייתה גם היא בדירה. לאחר מכן התקשר גלפנד לעורך דינו והסגיר את עצמו. בתחנת המשטרה אמר "רצחתי את אשתי".

בני הזוג גלפנד, חיו בנפרד מזה כשנתיים. צהלה הגישה נגד בעלה שלוש תלונות שונות בגין אלימות כלפיה. במאי 94' נפתח נגדו תיק על איומים, ונגזר עליו מאסר על תנאי למשך שלוש שנים.

באפריל 95' נפתח נגדו תיק נוסף, על איומים, אולם זה נגנז מחוסר עניין לציבור. באוגוסט 99', נפתח תיק נוסף אולם ממנו הוא זוכה מחמת הספק.

צו ההרחקה בוטל

בחודשים האחרונים, הוצא נגד הבעל צו הרחקה, אך זה בוטל עם זיכויו באוגוסט. לבני הזוג ארבעה ילדים, שני בנים ושתי בנות בגילאי 4 עד 15. לדברי אמה של הנרצחת, הילדה, בת שמונה, התקשרה אליה ובכתה בטלפון: "אבא הרביץ לאמא. חנק אותה, יש דם".

לבני המשפחה טענות קשות נגד התנהגות המשטרה ורשויות הרווחה שהכירו את המקרה. מחקירה ראשונית עולה כי אתמול ההגיע גלפנד בערב לדירה, ככל הנראה בעקבות הזמנתה של צהלה. הוא עזב את הבית בזעם זמן קצר אחר כך לאחר ויכוח. לרצח היום לא היו עדים, או עדויות על צעקות במהלכה. ככל הנראה הוא השתמש בשקית ניילון כדי לחנוק למוות את אשתו.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully