וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רענן כהן נטש בזעם את ועידת הקבלנים

13.12.2000 / 15:14

שר העבודה והרווחה נאלץ לעזוב את הוועידה לאחר שקבלנים שישבו בקהל שיסו את דבריו, הניפו שלטים וצעקו לעברו כי הוא אחראי להרס הענף; דורשים לייבא 20 עובדים זרים לענף הבניה

שר העבודה והרווחה, רענן כהן, נטש בזעם את הוועידה השנתית של התאחדות הקבלנים בירושלים. זאת לאחר שהקבלנים שישבו בקהל התפרצו לעברו בזמן שנאם, הניפו שלטים, צעקו והפריעו לו בדבריו.

לפני שעלה כהן לנאום בפני הקבלנים, נאם נשיא ההתאחדות, אורי דורי ואמר כי חסרים עשרות אלפי עובדים בענף הבניה. הוא ציין כי ההתאחדות פונה מזה חודשיים לגורמי הממשלה במטרה למצוא פתרון למחסור בעובדי הענף, אולם אין פתרונות.

ההתאחדות דורשת מהממשלה לאשר יבוא של 20 אלף עובדים זרים, במקומם של 60 העובדים הפלסטינאים שעבדו עד כה בענף. דורי אמר: "הענף משותק והתעשיות הנלוות לו משותקות גם. הענף נמצא בצלילה והוא ימשוך אחריו את כל המשק. יקח שנים לתקן את הנזקים שיגרמו בענף".

בשעות הבוקר קיימו השניים פגישה בעניין, אולם כהן, כאמור, לא נתן פתרונות ממשיים, בניגוד לשר השיכון, בנימין (פואד) בן אליעזר, שאמר שביקש בישיבת הממשלה לאשר יבוא של 10 אלף עובדים זרים לענף הבניה.

במהלך הנאום של כהן, הניפו הקבלנים בקהל שלטים והאשימו אותו בפיטורי עובדים ישראלים ובהרס הענף. לאחר שכהן עזב את הוועידה בזעם, אמר דורי: "שר העבודה לא נתן לנו פתרון אמיתי בפגישה בבוקר, הוא ניסה למכור לנו את מה שאין לו. ציפינו שהוא יבוא עם בשורה ולא קיבלנו שום דבר. יש לנו ממשלה שלא מטריד אותה מה קורה בענף".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully