וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תת ניצב שמעון שרביט זוכה היום מאישום קבלת שוחד מעופר נמרודי

13.12.2000 / 13:23

שרביט הואשם בשלוש פרשיות שונות, ביניהן ניהול שיחות טלפון עם עופר נמרודי וקבלת שוחד ממנו; הוא זוכה מכל ההאשמות אולם השופטת מתחה ביקורת חריפה על מעשיו

מאת אסף לוי

תת ניצב שמעון שרביט, שהואשם בהפרת אמונים ובקבלת שוחד, זוכה היום בבית משפט השלום בתל-אביב מכל ההאשמות. השופטת זיוה הדסי-הרמן קבעה כי התביעה לא הצליחה להוכיח את סעיפי האישום וציינה כי שרביט לא עבר כל עבירה פלילית.

למרות זאת, מתחה השופטת ביקורת חריפה על שרביט אשר התנהג בצורה בלתי ראויה, גם אם לא פלילית, ואמרה כי "אין צל של ספק בלבי כי הנאשם היה חייב לדווח על המגעים של עו"ד אבי-יצחק עימו. הנאשם מסביר כי פנה אליו עו"ד מכובד ולא סתם 'אדם מן הרחוב' ועל כן סבר כי היא לגיטימית ולא ראה בה כל ארוע יוצא דופן החורג משגרת יום עבודתו. בדיקת העובדות והראיות מביאה למסקנה כי לא כך הם פני הדברים". בהמשך קובעת השופטת כי "נראה כי הנאשם מבקש לשכוח ולהשכיח דבר קיומה של הפגישה אשר בוודאי אינה אירוע רגיל ושגרתי".

שרביט הואשם בשלוש פרשיות שונות: בראשונה הואשם כי ניהל שיחות טלפון עם נמרודי ועל פי כתב האישום העביר לו מידע על החקירה המתנהלת נגדו. השנייה נוגעת לפגישה עם עו"ד דן אבי-יצחק, סניגורו של נמרודי, במהלכה דנו אודות החקירה נגד נמרודי. בפרשה השלישית הואשם בקבלת שוחד בתמורה למתן תצהיר נגד יריבו של נמרודי, מו"ל ידיעות אחרונות ארנון מוזס.

לגבי פרשת השוחד קובעת השופטת כי שרביט לא קיבל כספים מנמרודי בעבור תצהיר התומך בהעמדתו לדין של מוזס. השופטת קובעת כי שרביט ראה בציון ששון, עד המדינה בפרשה, ידיד ולא חשד בו שהוא שליח של נמרודי שאמור לתווך בעבירת השוחד. השופטת העבירה ביקורת על ששון וקבעה כי עדותו בלתי מהימנה: "עדותו רבת פנים, עתירת גרסאות, בחלקן לא ברורות, בחלקן סותרות זו את זו ונראה כי כמעט לכל עניין ונושא יש לו מספר הצעות ותשובות".

שרביט, אשר היה מוקף בעשרות בני משפחה וחברים, התרגש מאוד לאחר הזיכוי ואמר כי פסק הדין מדבר בעד עצמו. התובעת, עו"ד נאווה שילר, אמרה כי הביקורת שהוטחה בשרביט היא מסוג הביקורות שמטיחים במי שמורשע ולא במי שמזוכה. לשאלה האם בכוונת המדינה לערער על הזיכוי השיבה שילר כי היא תשקול את הנושא.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully