וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המשטרה: פיענחנו את רצח אסף שטיירמן

13.12.2000 / 10:47

הרצח אירע לפני ארבע שנים בנסיבות מסתוריות ביער בכפר סבא; החשוד נעצר, הודה ושיחזר את הרצח, לאחר שאשתו דיווחה על כך למשטרה; אמו של שטיירמן: "שום מניע לא נראה לי הגיוני"

מאת אסף לוי

המשטרה התירה היום לפרסום כי היא פיענחה את הרצח המזעזע של אסף שטיירמן, בן ה-17, שגופתו נמצאה לפני ארבע שנים ביער אושיסקין בכפר סבא. הבוקר הותר לפרסום כי לפני שבוע עצרה המשטרה צעיר, בן 21, תושב אזור השרון. החשוד, סטודנט בירושלים בן לעובדת סוציאלית ורופא , הודה ושיחזר את הרצח.

הפרשה פוענחה בדיוק ארבע שנים לאחר הרצח. בארבעה בדצמבר השנה הגיעה אשה למשטרת ירושלים והתלוננה כי בעלה מכה אותה ומתעלל בה. בחקירתה סיפרה כי לפני שנתיים, שבוע לאחר חתונתם, סיפר לה בעלה כי הוא זה שרצח את אסף שטיירמן. בעקבות הפרטים החדשים נעצר הצעיר וכבר בדרך למשטרה הוא הודה ברצח ומסר את כל הפרטים ויותר מאוחר אף שיחזר אותו. הוא נשלח להסתכלות. חלק מהפרטים בפרשה עדיין חסויים.

יעל רוזמן, אמו של אסף, אמרה הבוקר לקול ישראל כי "אני לא יודעת מה המניע שלו, שום מניע לא נראה הגיוני, זה גורם לי לחשוב איזה מין אנושי אנחנו מגדלים".

פרקליטו של החשוד, ארז מלמד, אמר כי "מרשי משתף פעולה עם החוקרים ולאור הדברים שנמסרו לי החלטתי לשלוח אותו להסתכלות לבדיקת מצבו הנפשי בעת הרצח ואחריו".

לפני ארבע שנים, בחמישה בדצמבר 1996, עבר פועל ביער אושיסקין בכפר סבא וגילה גופה של גבר. הגופה היתה במצב קשה, היא קיבלה מכות רבות בראש סביב הצוואר היה חוט תיל וכל הגוף היה מלא דקירות פדיון. במהלך ארבע שנות חקירה עצרה המשטרה מספר חשודים, ביניהם את האחים לסרי שהמשטרה לא הצליחה להוכיח שיש להם קשר למקרה פרט לעובדה שאחד מהם היה באזור בזמן הרצח. במהלך החקירה התחלפו חמישה צוותי חקירה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully