וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בום - התפוצצה הטלוויזיה

13.12.2000 / 10:44

"פתאום המנורה התפוצצה ומכשירי החשמל העלו עשן" - תקלה בחשמל הרסה את מכשירי החשמל בבניין בת"א ושרפה שתי דירות; עובדי חברת החשמל: אם מישהו היה ליד מכשיר חשמלי, סופו היה מר

מאת אסף לוי

"היינו בחדר, פתאום האורות התחילו לרעוד והמנורה התפוצצה. נכנסתי לסלון וראיתי את הטלוויזיה מעלה עשן סמיך. יצאתי לנתק את השלטר בארון החשמל, אני רואה את כל השכנים עושים אותו דבר, וכל חדר המדרגות אפוף עשן סמיך וריח של שריפה. פתאום ראינו המון עשן נפלט מדירה בקומה הראשונה", כך תיאר איתי מצקר, תושב גורדון 59 בתל אביב את הבוקר שעבר עליו ביום שישי לפני שבועיים.

מצקר ושכן נוסף ירדו במהירות לדירה שעלתה באש וניסו לפרוץ אותה. אדם שישן בדירה באותה שעה, כלל לא הבחין שבסלון הבית פרצה דליקה שמקורה היה בטלוויזיה שנשרפה כליל. "נכנסנו לדירה שהיתה אפופה עשן, ממש לא יכולתי לראות קדימה. מייד הזעקנו מכבי אש והוצאנו את הדייר".

זרם חשמל פתאומי "תקף" את הבניין, גרם לדליקה בשתי דירות ולנזקים כבדים לרכוש הדיירים. המקרה ארע לאחר שאחד מכבלי החשמל ממנו ניזון הבניין, נקרע, וכתוצאה מכך התגבר מאוד מתח החשמל. בנס איש לא נפגע.

"החיים שלנו ניצלו בנס"

יואל רצאבי, שגם בדירתו פרצה דליקה, סיפר לוואלה! חדשות: "החיים שלנו ניצלו בנס. פתאום הבניין קיבל מכת חשמל וכל המכשירים העלו עשן. תאר לך דבר כזה היה קורה בלילה שכולם ישנים? היה קורה פה אסון". תושבי הבניין מספרים כי נציג של חברת החשמל שהגיע כשעתיים לאחר האירוע, סיפר להם שאם מישהו מהם היה נמצא בקרבת מכשיר חשמלי, גורלו היה מר.

לתושבי הבניין טענות כלפי חברת החשמל, שלדעתם יכלו למנוע את המקרה. "הם אמרו לנו שזה קרה כתוצאה מקרע באחד החוטים שגרם לעליית מתח", סיפר מצקר. "אני לא כל כך מבין בחשמל אבל כדאי שיתקינו חוטים שלא נקרעים. נגרמו לנו נזקים קשים, אבל למזלנו רק לרכוש. לי למשל הלכה הטלוויזיה, המקרר, שתי מערכות סטריאו ודיסקמן".

דובר מחוז תל אביב בחברת החשמל, אילן ארנון מסר בתגובה כי "הארוע קרה כתוצאה מכבל חשמל שנקרע וגרם לעליית מתח לבניין. אכן נגרמו נזקים לרכוש בחלק מהדירות וחברת החשמל לקחה אחריות על תיקון הנזקים. המקרה המתואר הוא מאוד נדיר, אבל עדיין עלול לקרות, כמו שקורה מדי פעם שעץ רמזור נופלים ומשבשים את מערכת החשמל".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully