וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האו"ם נלחם במאפיה

13.12.2000 / 10:18

ועידה של האו"ם נפתחה אתמול בסיציליה במטרה לעודד את 110 נציגי המדינות לחתום על אמנה בינלאומית למיגור המאפייה; כיום קיימים 190 ארגוני פשע פעילים בעולם

ועידה של האו"ם למאבק בפשע מאורגן נפתחה אתמול בפלרמו שבסיציליה, בהשתתפות 110 נציגי ממשלות. מטרתה: לעודד את נציגי המדינות לחתום על אמנה בינלאומית למיגור המאפיה.

עשרות אלפי שוטרים שגויסו מרחבי איטליה הגיעו לאזור על מנת לאבטח את באי הוועידה, ובראשם מזכ"ל האו"ם קופי ענאן. האמנה תקבל תוקף של חוק בינלאומי רק אם תאושרר על ידי 40 מדינות לפחות. המדינות יתחייבו לאמץ חוקים אחידים, להסגיר חשודים, להגן על עדים, להחרים רכוש של פושעים ולהחליף מידע.

הארגון בחר לקיים את הכינוס דווקא פלרמו משום שהיא הפכה בשנים האחרונות לסמל של הצלחה במאבק במאפיה. סיציליה ניהלה מאבק חורמה בן שמונה שנים במאפיה ובכך שיפרה את תדמיתה בעולם.

ולמרות זאת, שלשום דלף דו"ח ממשרד התובע הכללי. הדו"ח שפורסם בעיתון "לה סטמפה" נוקב בשמם של 329 שופטים, שוטרים, עובדי ציבור, רופאים וראשי עירייה החשודים בשיתוף פעולה עם ארגוני הפשע. בין השמות שהופיעו ברשימה היה גם מארח הוועידה, ראש עירית פרלמו, לאו-לוקה אורלנדו, המוכר כראש הנלחמים במאפייה. קרוביו של אורלנדו יחד עם מבקריו ביטלו את האשמות נגדו.

על פי נתונים חדשים יש היום 190 ארגוני פשע פעילים ובהם 5192 חברים. המאפיה חדרה למערכת הכלכלית של איטליה. היא רכשה רשתות מרכולים, בנקים, איגרות ממשלתיות וחברות אינטרנט.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully