וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בשל חרם חברתי - משפחת החלל הבדואי מבקשת לעזוב את עכו

13.12.2000 / 7:55

בנם, רב סמל חליל טאהר, נהרג לפני כשלושה שבועות בהר דב; המשפחה התלוננה כי בגלל שבנם הוא בדואי ושירת בצבא לא באים לנחמם ומתעלמים מהם ברחוב; בצה"ל ועמידר מטפלים בבקשה


משפחתו של רב סמל חליל טאהר, שנהרג לפני כשלושה שבועות בפיצוץ מטען חבלה בהר דב, מבקשים לעקור מביתם בעכו העתיקה בשל חרם חברתי. המשפחה פנתה למשרד הביטחון ולחברת "עמידר" בבקשה כי ימצאו להם דיור חלופי מחוץ לגבולות עכו. המשפחה טוענת כי התושבים המוסלמים במקום מתנכלים להם משום שהם משתייכים לעדה הבדואית ובנם שירת בצה"ל.

המשפחה סיפרה כי מאז מות בנם הוטל עליה חרם חברתי. בימי האבל הגיעו לנחם את המשפחה בעיקר יהודים ובמסגדים לא הסכימו להודיע על מות חליל ולהקריא לזכרו פסוקי קוראן. גם בקשת המשפחה לקיים לבן טקס הלוויה דתי נדחתה.

"הארץ" מדווח כי צוות הכולל נציג צה"ל ונציג עמידר מטפל בפניית המשפחה. אתמול נפגשה המשפחה עם מנהלת רשות הפיתוח בעמידר, לאה ביטון, וראש ענף מיעוטים בצה"ל, אלוף משנה מופיד עות'מן, ודנה עימם בנושא. בעמידר אמרו כי "לא מדובר בעניין פשוט, שכן למשפחה שני בתים בעכו העתיקה בדמי מפתח".

כל הבנים של המשפחה שירתו או משרתים בצה"ל. אחד מאחיו של חליל אמר כי "הספיק לנו מה שעברנו כאן. בחתונות לא עומדים לידנו, לנחם אותנו לא באים, ברחובות מתעלמים מאיתנו, אנחנו רוצים לצאת".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully