וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מאמצים בעולם הערבי להשגת הסכם שלום עם הפלסטינים

13.12.2000 / 7:15

מצרים וירדן מגבשות מסמך גישור מיוחד להסכם בין ישראל לפלסטינים; שר החוץ, שלמה בן עמי נפגש בפריס עם יועצו המיוחד של נשיא מצרים בנושא; קלינטון שוקל אפשרות להגיע לאזור

לאחר שפורסמה דבר נסיעתו החשאית של שר החוץ, שלמה בן עמי לפריס, היום מתברר כי האישיות עמה נפגש הוא יועצו המיוחד של נשיא מצרים, אוסאמה אל באז. בפגישה הציג אל באז מסמך גישור שגיבשו מצרים וירדן להסכם בין ישראל לפלסטינים.

כמו כן שליח ישראלי צפוי לצאת היום או מחר לעמאן, על מנת להיפגש עם בכירים בממלכה הירדנית, ולדון עימם בנושא. בסביבת ראש הממשלה מקווים כי אם הדברים יתקדמו בקצב הנדרש, תסלל הדרך לפגישה בין ראש הממשלה, אהוד ברק, ליו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת.

המאמצים הבינלאומיים הרבים שנעשים לאחרונה במישור המדיני יביאו לאזור מבקרים רבים שיבקשו לסייע בהשגת הסכם מהיר. נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, שוחח אתמול ארוכות עם ראש הממשלה והודיע לו כי הוא יסכים להגיע לאזור על מנת לתת לצדדים את הדחיפה האחרונה בדרך להסכם. גם שר החוץ הצרפתי, הובר ודרין, אמור להגיע לישראל בסוף השבוע מיוזמתו, במטרה לחדש את יוזמת צרפת להציב פקחים בינלאומיים בשטחים ולהעלות רעיונות נוספים לפתרון הסכסוך.

"מעריב" מדווח היום כי מקור בלשכת ראש הממשלה אמר בתגובה כי "בימים הקרובים נדע לאן פנינו". המקור העריך כי לישראל יש סיכויים טובים ביותר לחידוש המשא ומתן מתוך מטרה להגיע לטיוטת הסכם בשבועות הקרובים.

שליח ארה"ב למזרח התיכון, דניס רוס, נחת אתמול במרוקו. רוס נפגש עם מלך מרוקו ובמשך הלילה נועד עם ערפאת. הפלסטינים אמרו כי לא ביתה בפגישה פריצת דרך כלשהי. בעת נחיתתו בשדה התעופה ברבאט אמר יו"ר הרשות כי "הבעיה במזרח התיכון לא נוגעת רק לפלסטינים ולישראלים, אלא גם לקהילה הבינלאומית כולה".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully