הפרלמנט הגרמני קרא לממשלה לאסור על כל פעילות של חיזבאללה

המפלגה השמרנית, הסוציאל-דמוקרטים ומפלגת אופוזיציה נוספת הפצירו בקואליציה של מרקל להפסיק להפריד בין הזרוע הצבאית והפוליטית של הארגון. ההצעה לא מחייבת, אך תגביר את הלחץ על הממשלה. במשרד החוץ בירכו: "העולם חייב להתאחד נגד חיזבאללה"

רויטרס וטל שלו
19/12/2019
צילום: רויטרס, עריכה: עמית שמחה

הפרלמנט הגרמני אישר היום (חמישי) הצעה הקוראת לממשלתה של הקנצלרית אנגלה מרקל לאסור לחלוטין את פעילות חיזבאללה על אדמת המדינה, בשל "פעילות הטרור" של הארגון הלבנוני הנתמך על ידי איראן, במיוחד בסוריה.

ההצעה זכתה לתמיכת המפלגה השמרנית של מרקל, המפלגה הסוציאל-דמוקרטית החברה בממשלה ומפלגת "הדמוקרטים החופשיים" שבאופוזיציה. ההצעה אינה מחייבת, אך היא תגביר את הלחץ על הממשלה לפעול בנושא. ההחלטה קוראת לממשלה להפסיק את ההבדלה שהיא עושה בין הזרוע הפוליטית של חיזבאללה לבין הזרוע הצבאית שלו.

"הבית התחתון קורא לממשלה להוציא מחוץ לחוק את חיזבאללה ולא לסבול שום פעילות של נציגיו בגרמניה", אמרה ההצעה. המחוקקים שיבחו את מאמצי הממשלה לפעול נגד תומכי חיזבאללה החשודים בגיוס כספים עבור הארגון בגרמניה, בעיקר על כך שהעניקה לתובעים סמכויות חקירה נוספות. עם זאת, הם הדגישו כי אמצעים אלו אינם מספיקים.

ארצות הברית וישראל קוראות לגרמניה לאסור לחלוטין את פעילות חיזבאללה, ודוחות את הטענות כי הזרוע הפוליטית והצבאית שלה הן ישויות נפרדות. בריטניה העבירה מוקדם יותר השנה חוק כזה, בעוד שהאיחוד האירופי מגדיר רק את הזרוע הצבאית של חיזבאללה ארגון טרור.

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר
לוחמי חיזבאללה מקשיבים לנאום של נסראללה(צילום: רויטרס)

במשרד החוץ בירכו על ההחלטה שהתקבלה בבונדסטאג, ואמרו כי היא מציגה את הדברים כפי שהם: "חיזבאללה כולו הוא ארגון טרור שנתמך על ידי איראן, ללא אבחנה פיקטיבית בין זרוע צבאית לזרוע מדינית. חיזבאללה לא רק מאיים על אזרחי ישראל, אלא גם חותר תחת הריבונות הלבנונית ומערער את היציבות האזורית. אנו מקווים שמדינות נוספות באירופה ינקטו בצעדים דומים ביחס לחזבאללה בעקבות החלטת הבונדסטאג".

שר החוץ ישראל כץ אמר כי "החלטת הבונדסטאג הינה צעד חשוב במסגרת המאבק הבינלאומי המשותף בטרור ובמיוחד כנגד ארגון החיזבאללה ופטרונו איראן. העולם חייב להתאחד נגד חיזבאללה, להכריז עליו כארגון טרור ולהטיל עליו סנקציות כבדות שימנעו ממנו מלהוציא לפועל פעילות טרור בשליחות איראנית".

(עדכון ראשוןף 15:48)

  • גרמניה
  • חיזבאללה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully