וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נתניהו לשרון: רק ביחד ננצח

12.12.2000 / 20:09

"אנו צריכים ללכת יחד כדי להוביל את ישראל", אמר ליו"ר הליכוד; מייד אחר כך התפנה לתקוף את ברק: "ההתפטרת היא תרגיל הישרדות ציני"; המרכז, בצפוי, הגיב במחיאות כפיים סוערות

מאת אסף לוי

במחיאות כפיים סוערות עלה הערב בנימין נתניהו לבימת אולם הסינרמה בתל-אביב. הוא פנה לאריאל שרון וקרא לו: "אנו צריכים ללכת ביחד לדרך חדשה כדי להוביל את ישראל לעתיד חדש".

נתניהו ניסה להציג תדמית חדשה כשביקש למנוע את הגעתם של תומכיו הקולניים, אלו שליוו אותו במרכזי הליכוד בכהונתו הקודמת למרות שאינם חברי ליכוד. בעבר הותקף נתניהו רבות בעקבות התנהגותם של אותם תומכים.

מאות החברים בקהל פרצו בשירת "שבת אחים גם יחד". נתניהו הביע הערכה רבה לדרך בה הוביל שרון את התנועה וציין: "המאבק שלנו שם את טובת המדינה לפני הכל". לדבריו טובת המדינה מחייבת החלפת ממשלה.

נתניהו לא כיוון יותר מילה נוספת לעבר שרון, התעלם ממנו ותקף את ממשלת ברק. ראש הממשלה לשעבר קרא לקיומן של בחירות כלליות: גם לכנסת וגם לממשלה. "הממשלה משותקת, הכנסת משותקת, יש להחליף את שתיהן", אמר נתניהו. לדבריו תרגיל ההתפטרות של ברק "הוא ציני, העם לא רוצה תרגילי הישרדות".

נתניהו בחר בסיסמה: "ביטחון היום - שלום מחר" וקרא להפסיק את הזיגזג של ברק וממשלתו הכושלת. נתניהו תקף את המדיניות המתחנפת של ברק כלפי הפלסטינים "המזמינה טרור. נתניהו הדגיש כי "אנחנו לא ניתן להם שעל נוסף אם לא יקיימו את הבטחותיהם". או אז קראו לו פעילים מהקהל - "אתה מסרת את חברון", נתניהו התעלם והמשיך - "העם כבר מבין שרק לנו יש אלטרנטיבה לברק".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully