וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עובייד ודיראני יישארו במעצר

12.12.2000 / 18:28

בית המשפט העליון דחה את ערעור השניים וקבע: מעצרם חוקי, הם מהווים סכנה לביטחון המדינה; הרמטכ"ל אישר היום: מתקיים משא ומתן לשחרור החטופים; בכיר בחיזבאללה: הנושא הפך רציני

בית המשפט העליון דחה הערב בהרכב של חמישה שופטים את ערעורם של העצירים הלבנונים, השייח' עבד אל כארים עובייד ומוסטאפה דיראני, בנוגע להארכת מעצרם.

בית המשפט העליון אישר את החלטתו של נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, אורי גורן, כי מעצרם חוקי מכיוון שהם מהווים סכנה לביטחון המדינה. השניים יישארו בשלב זה במעצר, ובימים הקרובים ידון השופט גורן בבקשה נוספת להארכת מעצרם.

הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, אישר הבוקר לראשונה כי מתקיים משא ומתן בין ישראל ליחזבאללה על שחרור השבויים, אך לדבריו העסקה עדיין רחוקה מסיום.

כתבנו שי שריג מוסיף: דיווחים המגיעים הבוקר מלבנון מגלים כי גורם ביטחוני גרמני בכיר הוא שמנהל את המו"מ בין ישראל לבין החיזבאללה, לאחר שקיבל את אישור שני הצדדים להתחיל במאמצי התיווך לחילופי שבויים.

העוזר המדיני של מזכ"ל החיזבאללה, חוסיין ח'ליל, אמר אתמול בעקבות פגישה עם ראש ממשלת לבנון רפיק אלחרירי, שבה נידון גם נושא השבויים: "הנושא הפך רציני. אכן מתקיימים מגעים בנושא זה, ואנחנו אופטימיים. חטפנו את החיילים הישראלים רק כדי לזרז את תהליך שחרור האסירים הלבנונים. כעת, הישראלים מגלים רצינות רבה יותר, והם הסמיכו את הגרמנים להתחיל בתיווך. הטיפול בנושא זה מתבצע על ידי מזכ"ל החיזבאללה, חסן נסראללה".

עם זאת, בכירים לבנונים ומקורות בחיזבאללה מביעים הבוקר הסתייגות מסוימת לקראת השלמת עסקת חילופי השבויים תוך עשרה ימים, כפי שהודלף אתמול לתקשורת הלבנונית. חבר הפרלמנט הלבנוני מטעם החיזבאללה, מוחמד רעד, סרב להגדיר פרק זמן מדויק להשלמת העסקה, אך הדגיש כי ישראל הסכימה להתחיל במו"מ עם החיזבאללה ללא כל תנאים מוקדמים.

מקורות לבנוניים יודעי-דבר מוסיפים, כי השיחות בין ישראל לחיזבאללה "עדיין מתנהלות במסגרת כללית, ועדיין לא נכנסו לפרטים". לדבריהם, עדיין לא נקבע מועד מוגדר לביצוע העסקה. "אנחנו עדיין נמצאים בהתחלה, אך מה שחשוב הוא שישראל מגלה נכונות להיענות לעמדת החיזבאללה" ? ציינו המקורות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully