וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דיזל ירוק

12.12.2000 / 17:19

ברמת גן החליטו להפחית את זיהום האוויר - לפחות זה שנגרם ממכוניות העירייה: הדלק המשמש את כלי הרכב יוחלף לסולר עירוני שאמנם עולה יותר אך מזהם פחות

מאת גלי סימן-טוב

עיריית רמת גן החליטה להצטרף למאבק למען איכות הסביבה וכדי להוכיח את רצינותה, השינוי יתבצע קודם כל בבית: צי כלי הרכב של העירייה המונעים בדיזל "יהפכו ירוקים" יותר ויתודלקו בדלק ידידותי לסביבה. ההחלטה התקבלה בעקבות יוזמה משותפת של השרה לאיכות הסביבה, דליה איציק, וראש העיר, צבי בר.

הדלק הידידותי לסביבה מכונה "סולר עירוני" ועל פי נתונים של האגף לאיכות אוויר במשרד לאיכות הסביבה, אמור השימוש בסולר להפחית לפחות מחצי את תחמוצת הגופרית הנפלטת מכלי הרכב, וב- 4%את פליטת תחמוצות חנקן וחלקיקים הנפלטים מכלי הרכב.

צי הרכב של עיריית רמת-גן מונה 54 משאיות אשפה, טנדרים וכלי רכב אחרים המונעים בדיזל, ובשלב זה מזמינה העירייה 32 אלף ליטרים לחודש של "סולר עירוני" שעלותו גבוהה יותר מעלות הדיזל בו השתמשה עד כה.

גם הקואופרטיבים דן ואגד אמורים לעבור לשימוש ב"סולר עירוני", בצי האוטובוסים הפועלים בקווים העירוניים. על-פי סיכום שנעשה עם השרה, עד כה בוצע המעבר רק באוטובוסים הנעים בגוש דן ובחיפה. אך במשרד לאיכות הסביבה לא מתכוונים לוותר וממשיכים במגמת השיפור באיכות הסולר, שיביא להפחתה נוספת ברמת המזהמים הנפלטים לאוויר.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully