וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ש"ס: אנחנו לא פראיירים של נתניהו

12.12.2000 / 14:52

אלי ישי: רק אם ייכשל חוק נתניהו נתמוך בפיזור הכנסת; נתניהו מתנגד לחוק הקרוי על שמו וטוען: "איני רוצה שלטון בכל מחיר"

מאת לירון מרוז

מחריף המאבק בין ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו לש"ס סביב סוגיית חוק נתניהו והחוק לפיזור הכנסת.

ש"ס מעוניינת להעביר בכנסת תיקון לחוק יסוד: הממשלה שיאפשר לנתניהו להתמודד בבחירות לראשות הממשלה, למרות שאינו חבר כנסת. במקרה שהחוק יאושר, אין צורך ללכת לבחירות חדשות לכנסת.

התיקון כבר זכה לכינוי "חוק נתניהו", אך מתברר שהוא לא אוהב את הרעיון ומנסה באמצעות מקורביו בכנסת ושיחות שהוא מקיים בימים אחרונים, לסכל אותו ולהריץ במקומו את החוק לפיזור הכנסת. לעומת זאת ש"ס אינה מעוניינת בבחירות עכשיו, וחוששת מירידה בכוחה.

אלי ישי סיפר היום בראיון לגלי צה"ל כי במהלך השיחה עם נתניהו הוא הודיע לו כי ש"ס מעוניינת לתמוך בו "ופועלת בכול הכוח להעביר את חוק ביבי". ישי הודה כי בשיחות שערך עם כל המועמדים לראשות הממשלה, הם הצהירו בפניו כי לכשיבחרו יפעלו לכונן ממשלת אחדות. "אם עם ישראל ירצה ממשלת אחדות לאומית וזה יעשה לו טוב, אז למה לפזר את הכנסת?", שאל ישי. יו"ר ש"ס טען כי מפלגתו מעדיפה להימנע מבחירות אולם "אם חוק נתניהו לא יעבור, ש"ס תפזר את הכנסת ותתחזק בבחירות".

בכירים בש"ס היו בוטים יותר ואמרו היום "אנחנו לא פראיירים של נתניהו, לא נתפור עבורו חליפות". אחרים אמרו כי "ש"ס אינה הפינה לבקשתך", בש"ס אומרים כי הם פועלים להעברת חוק נתניהו מכיוון שבמקרה זה לא משנה מי ינצח בבחירות, מועמד הימין או השמאל, הוא ייאלץ להקים ממשלת אחדות על מנת שהכנסת לא תפזר את עצמה.

נתניהו נפגש עם לפיד וישי

נתניהו יודע כי בבחירות לראשות הממשלה בלבד יוותרו לו שנתיים וחצי בלבד לכהונה, וקואליציה מקרטעת שעלולה להפילו זמן קצר אחרי היבחרו לכנסת, אם יבחר.

נתניהו אמר למקורביו כי "אם תהיה התמודדות רק על ראשות הממשלה - לא נראה לי שאתמודד. אני לא רוצה שלטון בכל מחיר". לצורך כך הוא נפגש בימים האחרונים עם ראשי סיעות בהם יו"ר שינוי טומי לפיד, בניסיון לשכנעם לתמוך בחוק לפיזור הכנסת. כמו כן הוא שוחח אמש ארוכות עם יו"ר ש"ס אלי ישי במטרה לשכנעו לסגת מחוק נתניהו ולרוץ לבחירות

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully