וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מקורות בקהיר: ישראל מצמצמת את הסגל הדיפלומטי במצרים

12.12.2000 / 12:46

עוד נמסר כי האבטחה סביב השגרירות תוגברה עקב התגברות "הזעם העממי" כלפי ישראל; במשרד החוץ מכחישים כי הוחזרו דיפלומטים; מצרים שוקלת שורת צעדים נגד ישראל אם יימשכו המהומות

מאת שי שריג

מקורות יודעי-דבר בקהיר מגלים כי ממשלת ישראל החליטה לצמצם בתקופה האחרונה את מספר חברי הסגל הדיפלומטי הישראלי השוהה בקהיר. החלטה זו נתקבלה בחשאיות רבה, לאחר שלפני כחודשיים הוחזרו לישראל בני משפחות הדיפלומטים הישראלים בקהיר. ידיעה על כך הופיעה בסוף השבוע בעיתון הכוויתי "אלח'ליג'".

עוד נמסר כי שלטונות מצרים הגבירו לאחרונה את אמצעי האבטחה סביב שגרירות ישראל בקהיר ואת השמירה על הדיפלומטים הישראלים העובדים בה, לאור התגברות הזעם העממי במצרים כלפי ישראל ולאחר חשיפת פרשיית הריגול החדשה, בה חשוד שריף אל-פילאלי בריגול לטובת ישראל.

בתוך כך מעריכים פרשנים פוליטיים בקהיר, כי מצרים תנקוט צעדים נוספים נגד ישראל, אם תימשכנה ההתקפות הישראליות כלפי הפלסטינים. חוקרים במכון "אלאהראם" ללימודים אסטרטגיים בקהיר, תומכים בדעה זו, ומציינים כי למצרים יש מספר אפשרויות, ביניהן הודעה כי שגריר ישראל בקהיר הוא "אישיות בלתי-רצויה במצרים"; צמצום חברי הסגל הדיפלומטי המצרי בישראל; צמצום היקף הקשרים הכלכליים עם ישראל והגברת החרם על ישראל.

כתבתנו גלי סימן-טוב מוסרת כי ממשרד החוץ נמסר בתגובה כי לא צומצמם מספרם של חברי הסגל הדיפלומטי בקהיר. בנוגע לסידורי האבטחה של שלטונות מצרים סביב השגרירות, אומרים במשרד החוץ כי לא נמסרים פרטים על סידורי האבטחה של שגרירויות ישראל בחו"ל.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully