וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפניקס משיכה לממש יצירות אמנות מהאוסף הבינ"ל

אלי דניאל

6.1.2003 / 15:08

6 תמונות נוספות יועמדו למכירה בחודש הבא; במהלך נובמבר מכרו הפניקס והחברה הבת עטרה עשר תמונות מהאוסף הבינ"ל בכ-18.1 מיליון דולר

חברת הביטוח הפניקס , הנמצאת בשליטת אנשי העסקים יעקב שחר וישראל קז, ממשיכה לממש יצירות אומנות מהאוסף הבינ"ל שלה, ובכוונתה להעמיד למכירה במהלך החודש הבא באמצעות בית מכירות בלונדון, 6 תמונות נוספות, כך נודע ל-TheMarker.

בידי הפניקס קיימים שני אוספים של יצירות אמנות - אוסף בינלאומי ואוסף ישראלי. האוסף הבינ"ל כולל למעלה מ-140 תמונות, בהן כאלה של פיקאסו ומאטיס, בעוד שהאוסף הישראלי כולל כ-1,500 תמונות של ציירים ישראלים, חלקם מפורסמים הנמנים על השורה הראשונה של האמנים הישראלים וחלקם מוכרים פחות. בכוונת החברה לממש בעתיד את התמונות הנמנות על האוסף הבינלאומי שלה, בעוד שהאוסף הישראלי צפוי להישאר כמות שהוא.

במהלך חודש נובמבר השלימה החברה את הליך מכירתן של 10 תמונות מהאוסף הבינ"ל, תמונות שהיו בבעלות החברה ובבעלות החברה הבת, עטרה, בכ-18.1 מיליון דולר. מכירת יצירות האמנות אשר התבצעה באמצעות בית המכירות כריסטיס (Christies) ובאמצעות גלריה המצויה בניו יורק, הניבה לחברה במהלך הרבעון השלישי רווח של כ-42 מיליון שקל (לפני השפעת המס).

לבד מהמכירה המתוכננת להתבצע במהלך החודש הבא, בכוונת הפניקס למכור בחודשים מאי ויוני יצירות נוספות, אם כי היקפן של אלה טרם נקבע. במידה שהמכירה שתתבצע בחודש הבא תצליח כקודמתה, הפניקס עשויה ליהנות מרווח נוסף של כמה מיליוני דולרים (לפני מס).

יצירות האמנות שבידי הפניקס היו רשומות במאזנה המאוחד ליום ה-30 בספטמבר 2002 לפי שווי של כ-203 מיליון שקל, מזה תמונות בשווי של כ-90 מיליון שקל בידי הפניקס עצמה ויתרת היצירות בידי עטרה.

ככל הידוע, אין בכוונת הנהלת הפניקס למהר ולמכור את יצירות האמנות, וזאת משום שהן מהות אלטרנטיוות השקעה. בכוונת החברה להשיא עד כמה שניתן את המחירים אותם היא תקבל עבור התמונות הנמנות על האוסף הבינ"ל שלה, ולעניין זה המצב בשוק האמנות הבינלאומי משחק לידיה, שכן בשוק זה נרשמה בשנה האחרונה עליית מחירים נאה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully