וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גזירת בחירות: אין יותר כרטיסי חינם לכדורגל לחברי כנסת

12.12.2000 / 11:20

היועץ המשפטי של הכנסת קבע: אסור לח"כים לקבל "טובות הנאה", כולל אירועי ספורט; ח"כ יהלום: אם מזמינים לגמר ח"כים כדי שיכבדו המאורע בנוכחותם, אני חושב שזה בסדר

אחד ממקומות הבילוי החביבים על חברי הכנסת לפני הבחירות הם מגרשי הכדורגל והכדורסל, אולם מעתה יצטרכו הח"כים לשלם על התענוג מכיסם. היועץ המשפטי של הכנסת, צבי ענבר, אוסר על חברי כנסת לקבל כרטיסים והזמנות למשחקי כדורגל, כדורסל או תיאטרון כיוון שמדובר בקבלת טובות הנאה.

בחוות הדעת שהגיש ענבר לכנסת הוא קובע כי חברי כנסת "חייבים להימנע מקבלת טובות הנאה, במישרין או בעקיפין, העלולה להתפרש בעיני הבריות כניסיון להשפיע על הדרך בה ימלאו את תפקידם הציבורי". ענבר מגדיר את טובות ההנאה ככסף, שווה כסף, נכס, שירות תלושי קניה ומתנות לחגים.

ואכן כל אלה מגיעים כנסת. חברת כרטיסי אשראי הציעה לח"כים את הכרטיס "פלטיניום" בחינם, חברת חליפות יוקרה הציעה הנחה על מוצריה. גם חברת הלווין "יס" הציעה לחברי הכנסת חיבור חינם למספר חודשים.

בכנסת לא התלהבו למשמע הגזרה החדשה. ח"כ מאיר שיטרית (ליכוד) אמר כי "אני מציע לא להגזים הרי כל חבר כנסת יודע בדיוק מה מותר ומה אסור". ח"כ שאול יהלום (מפד"ל) אמר לגלי צה"ל כי "אם אתה מקבל באופן קבוע כרטיסים למשחקי כדורסל יוקרתיים, זה לא בסדר. אבל אם במשחקי גמר או חצי גמר מזמינים חברי כנסת או שרים כדי שיכבדו בנוכחותם את המאורע עצמו אני חושב שזה בסדר". ואילו ח"כ אופיר פינס (ישראל אחת) הציע להקים מנגנון ענישה גם כלפי החברות "שפונות ומציעות לנו את ההצעות".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully