וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רובינשטיין: אזום חוק לקיום בחירות בתוך 90 יום, ולא 60

12.12.2000 / 10:38

אם אכן יתקיימו הבחירות בתוך 60 יום, ייאלצו המפלגות להעביר את רשימות המועמדים עד ליום חמישי הבא; "הדבר גורם למצוקה רבה לכל המפלגות הבוחרות את מועמדיהן בצורה דמוקרטית"

יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח"כ אמנון רובינשטיין אמר הבוקר כי הוא מתנגד לקיום הבחירות בעוד 60 יום, והוא שוקל העברת חוק שידחה את הבחירות לעוד 90 יום.

היועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד צבי ענבר, פסק כי גם אם יתקבלו הצעות החוק לפיזור הכנסת, הבחירות יתקיימו בתוך 60 יום, ולא 90, מכיוון שהתפטרות ראש הממשלה היא שקובעת בעניין.

על פי המתחייב בחוק, אם אכן הבחירות יתקיימו בתוך בתוך 60 יום הרי שהמפלגות צריכות להגיש את רשימות המועמדים שלהן עד ליום חמישי הבא. בראיון לקול ישראל אמר רובינשטיין כי הדבר מונע קיום פריימריס ראויים לשמם. "הדבר גורם מצוקה גדולה לכל המפלגות הדמוקרטיות הבוחרות את מועמדיהן בפריימריס", אמר רובינשטיין. לדבריו, האינטרס הציבורי מחייב שהמפלגות יוכלו לערוך פריימריס. הוא הוסיף כי פנה ליו"ר הכנסת, אברהם בורג, בבקשה לכינוס דחוף של ראשי הסיעות בנושא זה.

רובינשטיין מסר כי לדעתו ניתן להעביר את השינוי בחוק שיקבע את מועד הבחירות על ידי חברי הוועדה. מכיוון שהכנסת יוצאת לפגרה ביום חמישי הבא, הרי שנותרו רק עוד שישה ימי חקיקה.

אתמול מסרו בכירים בוועדת הבחירות המרכזית כי לא ניתן להיערך לבחירות בתוך 60 יום.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully