וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נתניהו: לא אתמודד בבחירות מיוחדות

12.12.2000 / 7:26

מרכז הליכוד יתכנס היום להחליט על מועד הפריימריז; לראשונה מאז הובס בבחירות ינאם נתניהו בפני צירי הליכוד; נתניהו פועל לפיזור הכנסת; ש"ס: שיעשה מה שהוא רוצה

הפעם האחרונה שראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, נאם בפני תומכיו בליכוד, היתה במאי 1999. האירוע - תבוסתו בבחירות. הערב בשעה 18:00 יחזור נתניהו למרכז הליכוד, שיתכנס בסינרמה בתל-אביב. המרכז מתכנס כדי להחליט על מועד הפריימריס במפלגה, אולם ההערכות הן כי נתניהו ינצל את הכינוס גם כדי להפעיל לחץ על חברי הכנסת להביא לפיזור הכנסת.

זו תהיה גם הפגישה הראשונה בין נתניהו ליו"ר התנועה, אריאל שרון, מאז הכריז נתניהו על התמודדותו על מועמדות הליכוד לראשות הממשלה. גם נתניהו וגם שרון צפויים לשאת דברים הערב, ותומכיהם מתכוננים במתח לישיבה. ח"כ סילבן שלום, השוקל התמודדות, צפוי להחליט בימים הקרובים על צעדיו. ח"כ לימור לבנת הודיעה כי תתמודד רק אם נתניהו לא יוכל לעשות זאת.

אגב, בפעם הראשונה תועבר ישיבת המרכז במלואה באתר האינטרנט של הליכוד.

שיטת שני הפתקים

נתניהו מציע שהפריימריס בליכוד ייערכו בשיטה של שני פתקים: פתק אחד, למקרה שיוכל להתמודד ופתק שני, למקרה שלא יוכל להתמודד בשל המגבלות החוקיות.

גלי צה"ל מדווחים הבוקר כי אנשי שרון מתנגדים להצעת נתניהו ואומרים ש"אסור לקיים פריימריס שיחרגו מחוקת הליכוד". יו"ר מרכז הליכוד, צחי הנגבי, אמר שהרעיון לא ייצא אל הפועל: "שיטת שני הפתקים לא תהיה, זהו רעיון שנדחה, הוא מסבך את העניין. או שהכנסת תפוזר או שיעבור אותו חוק שיאפשר לכל אזרח להתמודד".

"לא רוצה שלטון בכל מחיר"

"ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי נתניהו אמר למקורביו ש"אם תהיה התמודדות רק על ראשות הממשלה - לא נראה לי שאתמודד. אני לא רוצה שלטון בכל מחיר". נתניהו, שמעוניין בקיום בחירות כלליות ולא רק בחירות לראשות הממשלה, מנסה ללחוץ על ש"ס שתתמוך בחוק לפיזור הכנסת, משום שלהערכתו במצב הנוכחי גם הוא לא יצליח להרכיב קואליציה יציבה בכנסת.

נתניהו גם הורה לחברי הכנסת מהליכוד להסיר את הצעותיהם בנוגע ל"חוק נתניהו", שיאפשר גם למועמד שאינו חבר כנסת להתמודד בבחירות. זאת כאמצעי לחץ נוסף על ש"ס. יו"ר ש"ס, אלי ישי, לא מתרגש ואמר אתמול: "ש"ס לא נבהלת ולא מתקפלת. נמשיך לפעול להעברת 'חוק נתניהו'. אם הוא לא רוצה להתמודד - שלא יתמודד. זו החלטה אישית שלו".

בינתיים המשיך נתניהו להתכונן למרוץ הצפוי ונפגש עם תומכיו במפלגה. צחי הנגבי, ציפי לבני, עוזי לנדאו, דני נווה, ישראל כץ ואברהם הירשזון, הגיעו אתמול ללשכתו כדי לשמוע אותו מבקש מהם לפעול לפיזור הכנסת. גם יו"ר שינוי, יוסף לפיד, שנפגש עם נתניהו אתמול בביתו של אהוד אולמרט, אמר שיתמוך בפיזור הכנסת.

ראש הפורום למען נתניהו, חיים כהן, הודיע אתמול שבכוונתו להציע למרכז המפלגה להסיר את מועמדותו של שרון, על ידי שריונו במקום השני ברשימה, בלי שיצטרך להתמודד. מלשכת שרון נמסר בתגובה שהנושא אינו כלול בסדר יומו של הליכוד, ולכן אין טעם להתייחס אליו.

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully