וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לראשונה מאז החל הירי על גילה: תושבת השכונה נפצעה קשה

12.12.2000 / 7:09

גלית תקותיאל, בת 24, נפגעה מקליע בצווארה בעת שהציצה לראות את תגובת צה"ל; הבוקר השתפר מצבה; ירי לעבר מונית בגשר גבעת זאב בירושלים; הדירות בשכונה עדיין לא ממוגנות


בפעם הראשונה מאז החלו היריות על גליה נפצעה אמש באורח קשה אזרחית ישראלית, תושבת השכונה. גלית תקותיאל, בת 24, נפגעה בצווארה ובבית החזה מקליע שחדר לדירתה ברחוב השליו בשכונה. "גלית יצאה ממרפסת השרות בבית, לראות את תגובת צה"ל ופתאום היא נכנסה הביתה כשהיא אוחזת בצווארה", סיפרה אתמול אמא של גלית, ל"מעריב".

צוות מגן דוד אדום שהוזעק למקום חשב כי מצבה קל ושהיא נפגעה מנתזים כיוון שהיתה בהכרה מלאה, אולם לאחר שהגיעה לבית החולים הדסה עין כרם איבחנו הרופאים שמצבה חמור ביותר. ד"ר גדעון אלמוגי, כירורג ביחידת הטראומה, סיפר אמש כי "הקליע נכנס בצווארה מימין, עבר דרך בית החזה, ויושב מאחורי הלב, במקום מאוד מסוכן ורגיש". במהלך הלילה עברה גלית ניתוח להוצאת הקליע הבוקר חל שיפור במצבה והיא מתאוששת.

בפעם הקודמת בה נפצע אדם מירי לעבר גילה היה זה שוטר משמר הגבול, שמעון אוחנה, שנפצע קשה והחלים מפציעתו. בעקבות הירי על גילה הגיב צה"ל בירי מקלעים ואף ירה טיל אחד נגד טנקים לעבר מקורות האש בכפר בית ג'אלה. הפלסטינים טוענים כי שניים מאנשיהם נפצעו מהירי הישראלי.

האחראי על מיגון הדירות בגילה מטעם הממשלה, יוסי קוצ'יק, אמר הבוקר לגלי צה"ל כי לאחר שסיימו את השלב הראשון של מיגון מוסדות החינוך בשכונה, ימוגנו גם בתי התושבים באזורים הבעייתים. "אנחנו מעריכים שצריכים למגן בין 700 ל-800 דירות. ראש הממשלה, לפני יומיים, החליט על המיגון. מדובר במיגון יקר", הוסיף קו'ציק.

שלושה חיילים נפצעו קל אתמול בשטחים


מספר תקריות אש אמש באזורים שונים בשטחים. יריות לעבר מונית שנסעה בגשר גבעת זאב, לכיוון הגבעה הצרפתית בירושלים. לא היו נפגעים. ההערכה היא כי היריות נורו מנשק אוטומטי. המשטרה בודקת אם קיים קשר בין הירי אמש לבין ירי דומה שבוצע באזור לפני עשרה ימים.

חייל צה"ל נפצע קל בהתפוצצות רימון שהושלך לעבר מוצב צה"ל בגוש קטיף, ברצועת עזה. כוח צה"ל השיב באש לעבר מקורות הירי. הפלסטינים ירו גם על כפר דרום. צה"ל השיב באש כבדה ובירי טילים נגד טנקים. לא היו נפגעים, אך נגרם נזק למספר בתים ביישוב.

מוקדם יותר נפצעו שני חיילים באורח קל, באזור חרמש שמצפון לג'נין. לעבר הג'יפ בו נסעו נפתחה אש ממקור לא מזוהה. השניים פונו לבית חולים לקבלת טיפול רפואי.

בצומת החרסינה בקרית ארבע, התפוצץ אתמול מטען חבלה ליד אוטובוס אגד. לא היו נפגעים. מטען אחר התפוצץ סמוך לצומת עבדה, מצפון לעותניאל בדרום הר חברון. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. הפלסטינים ירו אתמול לעבר אוטובוס ישראלי בצומת בית ענון, מצפון לחברון, לעבר כוח צה"ל סמוך ליישוב נווה צוף ועל עמדת צה"ל סמוך לגבעת הדגן. לא היו נפגעים.

חייל צה"ל ירה אתמול בפלסטיני שניסה לדקור אותו באזור הקסבה בחברון. הפלסטיני טופל במקום ופונה לבית חולים. החייל לא נפגע.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully