פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   סוריה: איתרנו רחפן נושא חומרי נפץ באזור החרמון

   סוכנות הידיעות הרשמית במדינה פרסמה תיעוד של הרחפן, שנטען כי הגיע ממערב ונשא עליו מטעני חבלה. לפני כיומיים טענו הסורים כי הפילו מל"ט ישראלי באזור קוניטרה לאחר שפיצוצים נשמעו באזור

   הרחפן שאותר במורדות החרמון ליד קוניטרה

   רחפן שסוריה טוענת שהפילה באזור הר החרמון
שהגיע מכיוון מערב, 21 בםטמבר 2019 (אתר רשמי , סוכנות הידיעות הסורית סאנ"א)
   הרחפן שאותר במורדות החרמון ליד קוניטרה (צילום: סוכנות הידיעות הסורית סאנ"א)

   סוכנות הידיעות הסורית סאנא פרסמה היום (שבת) תמונות של רחפן שאותר במורדות החרמון ליד קוניטרה. בסוריה דווח כי הרחפן היה חמוש בחומר נפץ והגיעה מכיוון מערב, לפני שהופל בידי כוחות צבא סוריה.

   ביום חמישי דיווחו כלי תקשורת בסוריה על פיצוצים שנשמעו בפרברי דמשק באזור ג'רמאנא. בטלוויזיה הסורית דווח כי מל"ט הושמד באזור עקרבה, שם תקף בחודש שעבר חיל האוויר מטרות איראניות וסיכל פיגוע מתוכנן באמצעות רחפנים חמושים.

   לפני כשבועיים טען חיזבאללה כי הפיל רחפן ישראלי ליד הכפר ראמיה שבדרום לבנון. לפי הודעת הארגון, כלי הטיס חצה את הגבול לכיוון הכפר ונמצא בידי הלוחמים. כעבור זמן מה, אישר צה"ל כי אכן נפל רחפן ישראלי בשטח לבנון. מדובר צה"ל נמסר כי מדובר ברחפן פשוט מאוד שנפל במהלך פעילות שגרתית, וכי אין חשש לדליפת מידע. מזכ"ל הארגון השיעי, חסן נסראללה, אמר לפני כעשרה ימים כי "ישראל צריכה לדעת שהמרחב האווירי שלנו לא פתוח לרחפנים שלה. ההתנגדות תבחר את המקום ואת הזמן הנכונים להפיל את הרחפנים. הנקמה על התוקפנות הישראלית היא בלתי נמנעת"