"הצילו את אי.טי": אלפים נענו לקריאה ו"הסתערו" על איזור 51

פוסט פייסבוק שהתחיל כבדיחה קרא לאנשים "להסתער על איזור 51"; אלפי בני אדם אישרו הגעה לאירוע ובמהלך סוף השבוע 3,000 משתתפים לבושים בתחפושות וכובעי אלומיניום הגיעו לכניסה לבסיס הסודי, בו לטענת חובבי הקונספירציות, מוחבאות חלליות וגופות חייזרים

רויטרס
צילום: רויטרס

יותר מ-3,000 מבקרים הגיעו היום (שבת) לעיירה קטנה ממערב ללאס וגאס שבדרום ארצות הברית, סמוך לבסיס הצבאי הסודי "איזור 51", כדי להשתתף בפסטיבל ספונטני של חובבי עב"מים. האירוע התחיל בעקבות פוסט בפייסבוק בו קרא משתמש בצחוק לאנשים להגיע בהמוניהם ב-20 לספטמבר לאיזור 51 כדי "לראות את החייזרים". בפוסט לא צויין מדוע נבחר דווקא התאריך הזה.

תושבי העיירה רייצ'ל בנבדה שמונה 50 תושבי קבע בלבד, שמעו על האירוע לפני כמה שבועות וחששו מהגעתם של כל 40 אלף האנשים שאישרו את השתתפותם באירוע בפייסבוק. אך למרות שטור ארוך של מכוניות עמד בכניסה לעיירה מאז אתמול בבוקר, הגיעו הרבה פחות משתתפים ממי שאישרו. קוני ווסט, בעלת המסעדה היחידה בעיר שהתכוננה להגעתו של הקהל הגדול, אמרה: "הוקל לי". חלק מתושבי העיר אף הזהירו כי עלול להתרחש "אסון הומניטרי" עם הגעתם של עשרות אלפים לעיירה ובה מסעדה אחת ותחנת דלק יחידה.

עוד בוואלה!

תחקיר זריקת האבן על קצין צה"ל: אביו אחז בהגה, הפלסטינים סייעו

לכתבה המלאה
"הגיעו ליהנות". משתתפי הפסטיבל שהתארגן בספונטניות בנבדה (צילום: רויטרס)
הגיעו לראות את החייזרים. ילדים שהגיעו לרייצ'ל (צילום: רויטרס)

בשעה שלוש לפנות בוקר התכנסו 150 אנשים מחוץ לכניסה לאזור 51. חלק מהמשתתפים חבשו על ראשם כובעים מנייר אלומיניום, אדם אחד הגיע בחליפת חלל כתומה ואחרים החזיקו שלטים ועליהם הדרישה - "הצילו את אי.טי". צעירה אחת התכופפה וכמעט עברה את הגדר המקיפה את הבסיס ונעצרה אך שוחררה כעבור כמה דקות.

חיל האוויר מסר הודעה בשבוע האחרון ובה אזהרה מפני הסגת גבול לבסיס, שלדבריהם משמש לבחינת כלי טיס והכשרת אנשי צוות בחיל האוויר. אווירת המסתורין שאפפה את הבסיס הפכה אותו למקור לתיאוריות קונספירציה והמוכרת שבהן היא שהמקום משמש לאיחסון חלליות וגופות של חייזרים.

ממשלת ארצות הברית הכחישה עד שנת 2013 את קיומו של הבסיס, עד שמסמכי ארכיון של ה-CIA חשפו כי המתקן שימש לניסוי של מטוסי ריגול סודיים והכשרה של אנשי חיל האוויר. אך המסמך לא גרם לתאוריות הקונספירציה להיעלם. בעיירה רייצ'ל עידו התושבים כבר לפני תחילת הכנס כי מרבית המבקרים המגיעים לעיר, מתעניינים בבסיס הסודי.

"הצילו את אי.טי מהממשלה". משתתף מחזיק שלט בכניסה לבסיס הסודי (צילום: רויטרס)
חיל האוויר האמריקני הוציא הודעת אזהרה חריפה מהסגת גבול. משתתף רץ לעבר הכניסה לבסיס (צילום: רויטרס)

השריף של מחוז לינקולן קארי לי, אמר כי רוב הקהל שהגיע לאירוע התנהג "בצורה מכובדת". חמישה אנשים נעצרו מתחילת האירוע אמש. "אני לא רוצה להרוס לעצמי, אבל בינתיים זה הולך די טוב", אמר לי. שלושה מהמשתתפים נעצרו בחשד להסגת גבול לשטח של איזור 51 ושני מבקרים נוספים נעצרו בגין התערטלות בציבור ובגלל תקרית הקשורה בצריכת אלכוהול. "הם פשוט הגיעו כדי לראות מה קורה כאן", אמר סגן אורלנדו גוארה ממחלקת בטיחות הציבור "הם הגיעו ליהנות".

"התנהגו בצורה מכובדת". שניים ממשתתפי הכנס בתחפושות (צילום: רויטרס)
משתתפת עם כובע אלומיניום מתחת לשלט האוסר על הסגת גבול בכניסה לאיזור 51 (צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully