ההיסטוריה האפלה, המוזרה והמטרידה של החתונות נחשפת

היום המאושר בחייה של כל אישה הוא למעשה היום המסויט בחייה. אם חשבתם שההליכה לחופה הוא הרגע המרגש של האירוע - ודאי תופתעו לגלות שבמקור הכלות היו מועמדות לחטיפה ושההינומה נועדה למנוע מהחתן לברוח

27/10/2019
חמש עובדות שלא ידעתם על חתונות (מערכת "אסור לפספס")

בסרטון - דברים שלא ידעתם על חתונות

החברה לחוצת חתונה? אולי כדאי שתתנו לה לקרוא את זה. מתברר שטקס החתונה המסורתי, מרגש ככל שיהיה, מבוסס על היסטוריה אפלה, מוזרה ומטרידה במיוחד. מבט מקרוב בכמה ממנהגי החתונה המסורתיים - כמו לבישת ההינומה והאיסור לראות את הכלה לפני החופה - חושף כמה פרטים מאוד מטרידים על מהותו של טקס הנישואים. הנה כמה דברים שגילינו על חתונות שאולי יגרמו לכם לוותר על המחויבות הזאת - או לפחות על הטקס:

לחתן אסור לראות את כלתו לפני החתונה

בימינו יש כאלה ששומרים על המסורת לפיה לחתן אסור לראות את הכלה לפני החתונה כדי לשמור על מוטיב ההפתעה, אך המסורת הזו מגיעה מהימים בהם הנישואים היו עסקה כלכלית לכל דבר. בני הזוג נועדו זה לזו בשידוך ולא הורשו להתראות לפני הטקס מהחשש שיעשו ויברח. בהחלט רומנטי.

ההינומה

ההינומה מסייעת לאפקט הדרמה, הטהרה וכן גם כדי להסתיר את פניה המובכות של הכלה כשהיא צועדת בעצבנות בדרך לחופה. אולם, ההינומה למעשה היא השלב השני בניסיון למנוע מהחתן והכלה לברוח זה מזו. בימים עברו, כפי שציינו, מדובר היה בשידוך ועל החתן נאסר לראות את הכלה עד הטקס. במהלך הטקס ההינומה נועדה להסתיר את פניה של הכלה כדי שהחתן לא יברח עד שהוא יתחייב לה וההפך - כד שהכלה לא תראה בבירור את החתן ותצעד לאחור לפני ה"איי דו". בנוסף, ההינומה נועדה להגן על הכלה מפני עין הרע וקנאתם של האורחים הרווקים - ואם חשבתם לתת לחברה הכי טובה שלכן את ההינומה לאחר הטקס - כדאי שתוותרו גם על הרעיון הזה. במקור מסירת ההינומה מסמלת שעל האישה שקיבלה אותה לברוח יחד עם בעלך. מקסים.

עוד בוואלה!

במקום הנדרים קראה הכלה בחתונתה את הטקסטים ששלח החתן למאהבת שלו

לכתבה המלאה
ההינומה נועדה להסתיר את פניה של הכלה כדי שהחתן לא יברח(צילום: Giphy)
  • חתונה
  • נישואים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully