וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יו"ר הוועדה לחקירת המהומות: "אני מקווה שעבודתינו תפסיק את האלימות"

11.12.2000 / 16:08

ראש הממשלה נועד במשך שלוש שעות עם חברי הוועדה; הערב יפגשו חברי הוועדה גם עם יאסר ערפאת; מזכיר הממשלה: היתה אווירה טובה, התרשמנו שהם באים בתום לב לבחון את המציאות

ועדת הבדיקה הבינלאומית לבדיקת האירועים בשטחים סיימה בצהריים את פגישתה עם ראש הממשלה, אהוד ברק. בסיום הפגישה, שארכה כשלוש שעות, אמר יו"ר הוועדה, הסנאטור הדמוקרטי לשעבר, ג'ורג' מיטשל, כי "אין לנו אשליות לגביי הקשיים, אך תקוותינו היא שעבודתנו תפסיק את האלימות שקיפחה כל כך הרבה חיים".

בפגישה השתתפו גם נציגים ממשרד החוץ וממשרד הביטחון. מזכיר הממשלה, יצחק הרצוג, אמר בתום הפגישה כי "היא נערכה באווירה טובה, והתרשמנו שהם באים בתום לב לבחון את המציאות ולהוריד את מפלס האלימות".

הערב צפויים חמשת חברי הוועדה להיפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת. מנכ"ל משרד החוץ, אלון ליאל, הזהיר אתמול מכך שחברי הוועדה יושפעו מתעמולה. "יש להיזהר מכך ששני הצדדים ינסו לדחוף את העניין לכיוון תעמולתי - הוועדה צריכה להתרכז בתפקידה העיקרי לסייע בצמצום האלימות". לדברי ליאל, הצדדים יגישו לוועדה את גירסתם בכתב, ואם הוועדה תרצה לראיין אנשים, הדבר יעשה בהסכמת שני הצדדים.

חברי הוועדה יבקרו מחר במצרים ובירדן וישובו לארצות הברית. בהמשך תגיע הוועדה לביקורים נוספים באיזור.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully