וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היה שווה לחכות

11.12.2000 / 11:31

הילדים המטופלים במרכז שניידר לרפואת ילדים ממתינים לטיפול הרפואי במרכז מולטימדיה משוכלל; ביפר מזעיק אותם עם הגיע תורם; דוברת המרכז: כך הילד ממשיך בשגרת חייו

מאת מוטי גל

אלפי ילדים בישראל נאלצים להגיע מידי יום לבתי החולים, לטיפולים, חלקם קשים. ניתוחים לתיקון פגמי לב, טיפולי הקרנות וכימותרפיה המלווים בתופעות לוואי קשות וכואבות החדרת מחטים וכד', כולם מרתיעים את הילד מקבלת הטיפול. הסביבה המרוחקת והפחד מפני הטיפול והתופעות הנלוות אליו, יוצרות לא אחת התנגדות של הילד לטיפול. עתה יכולים הילדים המגיעים לטיפול במרכז הרפואי "שניידר" לרפואת ילדים, שבפתח תקווה לבלות בחדר מולטימדיה משוכלל בזמן ההמתנה לטיפול הרפואי, הנקרא "סטאר לייט".

הסטאר לייט הוא מרכז מולטימדיה ובו משחקי מחשב, גישה לאינטרנט, הדרכות מחשבים, סרטי קולנוע, פעילות יצירתית, מופעים ועוד. מדריכים ומתנדבים מסייעים לילדים בהתמצאות במתקני המקום, בהדרכה במשחק וביצירה.

הילדים הממתינים מקבלים מהמרפאה או המחלקה מכשיר ביפר, "סטאר זום", וכשמגיע תורם הם מקבלים הודעה על כך דרך המכשיר. כך הם מנצלים את זמן ההמתנה לבילוי מהנה, אינם נאלצים להמתין ללא תעסוקה בחדרי המתנה ולא מפסידים את תורם.

"חדר הסטאר לייט ופרוייקט הביפרים הם חלק מתפיסת העולם של בית החולים שלנו" אמרה ל"וואלה!" חדשות ריבה שקד, דוברת המרכז, "תפיסת עולם בו אנו מעמידים את הילד במרכז ומאפשרים לו להמשיך ככל הניתן את שגרת חייו כילד".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully