וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשיא תימן: לא נסגיר לארה"ב חשודים בפיגוע המשחתת

11.12.2000 / 10:50

טען כי ההסגרה מנוגדת לחוקה; בתימן מחפשים את מתכנן הפיגוע ולא שוללים קשר לטרוריסט עוסאמה בין לאדן; "גם ישראל חשודה בביצוע הפיגוע מתוך ניסיון להשחית את יחסינו עם ארה"ב"

נשיא תימן, עלי עבדוללה סלה, אמר כי ארצו לא מוכנה להסגיר לארה"ב חשודים בפיגוע המשחתת האמריקאית בעדן שבתימן לפני כחודשיים. בפיגוע נהרגו 17 מלחים אמריקאים. "הסגרת חשודים אינה מורשה לפי החוקה שלנו", אמר סלה בתחילת השבוע.

ממשלת תימן מתכוונת להעמיד לדין בחודש הבא שישה חשודים שקשורים לפיגוע, אולם הנשיא הודה כי החשוד העיקרי עדיין לא נתפס. "אנחנו מחפשים את האיש שנתן את הוראת הביצוע לשני המפגעים, מוחמד עומר אל חרזי", סיפר סלה. "אל חרזי חשוד בתכנון האירוע ובהסתרת שניי המפגעים". סלה הוסיף כי "בתימן עדיין מחפשים את הגורמים מאחוריו".

נשיא תימן אינו שולל את האפשרות שהטרוריסט הסעודי, עוסאמה בין לאדן קשור לפיגוע.

בין לאדן שהואשם על ידי ארה"ב בתכנון שתי התקפות על בנייני השגרירות האמריקאית באפריקה בשנת 1988, ובאחריות לפיגוע, הכחיש את האשמות נגדו. "אנחנו לא יכולים לאשר שבין לאדן עמד מאחורי האירוע. יכול להיות שממשלת ישראל, או סוכנות המודיעין האזורי אחראיות לכך בנסיון להשחית את יחסי תימן ארה"ב. מבחינתנו הן חשודות בדיוק כפי שבין לאדן חשוד", הבהיר הנשיא.

ולמרות הצהרות הנשיא, שר הפנים של תימן, חוסיין ערב, הודה בראיון כי תימן משוכנעת שיש קשר בין הפיגוע לבין לאדן. "אנו מאמינים כי למבצעי הפיגוע במשחתת היו קשרים הדוקים עם אפגניסטן, ואכן מצאנו קשר לבין לאדן".


walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully