וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השקר נגלה

11.12.2000 / 9:33

בפאראפראזה על המשפט המפורסם: אתה יכול לשקר לאורך זמן, אתה לא יכול לשקר כל הזמן. מכבי תל אביב, כדורסל, משלמת בימים אלו על שלושים שנות אדנות, תככנות והיעדר מוסר מינימלי בכל הקשור לספורט תחרותי.

שלא תטעו בכל הקשור לשנה שעברה: נוצרה בה קומבינציה נפלאה של מאמנים ושחקנים שלקחה את מכבי כמעט עד הסוף, כשממעל תמיד ריחפה רוח הרוחניות. מכבי הביאה שורה של שחקנים- האפמן, מקדונלד, קומג'יס- שמעולם לא הורגלו לנצח כפי שניצחו במכבי. חלק אחר, כמו בריסקר, היה רעב לאליפות. נייט האפמן נתן את העונה המופלאה שלו כי הוא הצליח עוד להתרגש מניצחון בקרית אתא או בקרית מוצקין. ביחד עם מקדונלד הם הצליחו לסחוף את שאר המתים של מכבי להתלהבות רגעית שהלכה כל כך רחוק.

אבל הסיאוב, הסיאוב תמיד נשאר באוויר. הפגישות עם שחקנים יריבים, המנהלים שיושבים למזכירות על הראש, הקנייה הסיטונאית של שחקנים והצבתם בקבוצה אחרת, לא מאיימת, או במעמקי בספסל. כל אלה מעולם לא נפסקו. ועל כל שניה ששפר והנפלד נהנו ממנה בשנה שעברה, הייתה עוד שניה שבה הם הסתכלו על גור שלף נקבר תחת מעטה הכשרון ולבם נכמר, או השניה שבה נזכרו איך גודס איבד את החשק, או את קטש שברח. מכל הכסף הוא ברח, מהבית, מהחיבוק החונק של מוני ושמעון.

ישבה מועצת החכמים של הנהלת מכבי ובנתה השנה קבוצה חדשה: החזירו את ההוא שמרביץ לעיתונאים מהפרשה, הביאו את ההוא מרעננה שכבר לפני שנתיים נקבר על הספסל, והביאו צעיר מוכשר שיישב על הספסל, כדי שלשלף לא יהיה משעמם. וכן, העלו את עוד איזה פנאן אחד מהנוער, כאילו שאחד לא הספיק כבר.

ודורון הלך ולקח איתו את רוח הרוחניות, רוח שבדרכה הספיקה עוד לנשוב כדי לכבות את האור של מקדונלד, ונדב פתאום פצוע, גור לא משותף, צ'ורה עצבני ובורקו נורא טוב במשחקי אימון. ומה עם פארקר? הוא יצרן קליעה נפלא באחד על אחד.

ותסתכלו על פיני גרשון, חיית התקשורת (מיל'), זה שייצר פנינה לכל שאלה, שמכר, שהפך את הכדורסל לבידור, פאן, ששם את הכדורסל בסדר החשיבות התום שלו. ותסתכלו על פיני החדש: המחרים, הכועס, הנוטר, הלא קורץ. מוני ושמעוני הוציאו אפילו לפיני את החשק מהענף.

מצד שני, אומרים שפתאום יש לנו ליגה תחרותית. אני לא קונה את זה אבל שיהיה. רק כדאי להקשיב לקולות מאוסישקין. בפעם האחרונה שאיש עסקים רוסי קנה קבוצת כדורסל, הוא לקח אותה עד לזכייה בגביע של היבשת. ועל ולדימיר גוסינסקי אומרים שבמה שהוא מוציא למותרות ביום, הוא יכול לקנות פעמיים את שבתאי קלמנוביץ'.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully