וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

למרות הכל, היתה שנה טובה להתנחלויות

10.12.2000 / 22:24

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה חל גידול חריג באוכלוסיות ההתנחלויות בשנת 2000; מגמת הגידול המואץ באוכלוסיות הפרברים שמסביב לערים הגדולות נמשכת

גידול חריג חל במספר התושבים בהתנחלויות בשטחי יו"ש ועזה - כך עולה מנתונים שפירסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. על פי נתוני אומדן האוכלוסיה לחודשים ינואר ספטמבר 2000, מספר התושבים שהתווסף לישובים היהודיים ביהודה שומרון וחבל עזה בתשעת החודשים (13 אלף) עולה על התוספת בשנת 1999 כולה.

הישובים הבולטים בתאוצת הגידול הם מודיעין עילית, ביתר עילית, אלון שבות ובית אל. שיעורי גידול חריגים נרשמו גם בקרב הישובים הבדואים בנגב.

עוד התפרסם בדו"ח הלשכה כי הגידול המואץ באוכלוסיות הפרברים שמסביב לערים הגדולות נמשך. בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2000נרשם הגידול הגבוה ביותר באוכלוסית היישובים שמוגדרים "מחוז מרכז", הוא המחוז הגדול במדינה. ישובים אלה אינם כוללים את תל אביב ויישובים נוספים הצמודים לה. בתל אביב נרשם גידול קטן מאוד.

שיעורי גידול אוכלוסיה גבוהים במיוחד נרשמו גם ביישובים בהם יש קהילות גדולות של עולים חדשים, דוגמת אשדוד ובית שמש. מרבית הישובים האלה נמצאים אף הם בפרברי הערים הגדולות. התמונה הכללית שעולה מהדו"ח שפורסם היא של גידול אוכלוסיה מהיר בישובים בעלי אופי קהילתי עם דירות מרווחות. יישובים אלה ממוקמים בעיקר בפרברי הערים הגדולות חיפה, תל אביב, ירושלים ובאר שבע.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully