אדם אחד נפצע באורח קשה בפיצוץ שאירע בצהריים במפעל למילוי בלוני חמצן בהרצליה. מדובר במפעלי "חמצן וארגון" בפינת הרחובות משכית ומדינת היהודים. ככל הנראה נגרמה התאונה כתוצאה מתאונת עבודה במהלכה התפוצץ מכל חמצן. ממד"א נמסר כי כוחות ההצלה פינו את הפצוע לבית החולים.
מנציבות כיבוי והצלה נמסר כי במקום פרצה שריפה, המשתוללת בין ארבעה מכלים, המכילים 200 טון חמצן כל אחד. במקום פועלים ארבעה צוותי כיבוי מתחנת הרצליה. במקביל הוכרז על גיוס חירום של כבאי גוש דן לצורך הטיפול באירוע.
האזור נסגר לתנועת כלי רכב והולכי רגל. עובדי המפעל ומפעלים סמוכים פונו מהמקום.
ירון ברקוביץ', עד ראיה במקום, סיפר לגלי צה"ל על המתרחש בזירת האירוע: "ראינו עשן מיתמר מעל המפעל והתחלנו לשמוע פיצוצים קטנים, לפני זמן קצר היו במקום שני פיצוצים מאד חזקים, שנשמעו עד למרחק 200 מטר. כרגע יש מעל המפעל עשן לבן בוהק".
שריפה במפעל חמצן באזור ההיי טק בהרצליה
1.1.2003 / 13:20