וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עוד מעשה טוב של ג'יי קיי רולינג

10.12.2000 / 18:27

האשה שהביאה לעולם את "הארי פוטר" לא מפסיקה להירתם לטובת מטרות נעלות. הפעם היא הקריאה מספרה האחרון בפני קהל של ילדים סקוטים, וההכנסות הלכו למרכז טיפול בחולי סרטן

ג'יי קיי רולינג, מחברת ספרי הסדרה "הארי פוטר", לא חוסכת בפעילויות פילנתרופיות. היא שגרירה של מועצת המשפחות החד הוריות הלאומית, שלה גם תרמה לא מעט כסף; היא כתבה שני ספרונים, שקשורים כמובן לענייני קוסמים והארי פוטר, למטרות צדקה; והיא נרתמת דרך קבע לעזרת כל מיני גופים. המעשה הטוב האחרון שלה היה אירוע הקראה בפני קהל של יותר מאלף ילדים בגלזגו, סקוטלנד, שכל הכנסותיו הלכו למרכז טיפול בחולי סרטן באדינבורו, העיר שבה קבעה רולינג את משכנה לפני שנים והמקום שבו קרם הארי פוטר הקטן עור וגידים.

הסופרת הקריאה מתוך ספרה האחרון, "הארי פוטר וגביע האש", שאמנם לא זכה להערכה גדולה מצד הביקורת – בניגוד לספרים הקודמים בסדרה - אך עיצב את תופעת ההתלהבות מהסדרה לכדי פוטרמאניה מובהקת, כשהספר נחטף מהמדפים ביום הראשון לפרסומו ושבר שיאי מכירות. רולינס, כך דווח, כבר עובדת על ספר מספר חמש, ובו בזמן מצטלמת לה גירסת הסרט של ספרה הראשון, "הארי פוטר ואבן החכמים" – הפקה הוליוודית עם קאסט בריטי למהדרין. פרט לכך, התקבל בשבוע שעבר חיזוק נוסף להצלחתה הכלכלית של המובטלת לשעבר: היא הופיעה בראש רשימת האנשים שמרוויחים הכי הרבה כסף בסקוטלנד, שפורסמה בעיתון "סאנדיי טיימס". במקרה שלה היא לא שומרת את כל הכסף לעצמה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully