וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משרד הבריאות יקים ועדת חקירה בעקבות פטירת פעוט בחדר ניתוח

10.12.2000 / 21:05

צינור שהוחדר לקנה הנשימה של הפעוט בבית החולים רמב"ם לפני מספר שבועות נפלט, ומצב הפעוט הידרדר; נסיונות הרופאים להצילו כשלו, והוא נפטר על שולחן הניתוחים בבית החולים "נהריה"

מאת מוטי גל

סערה בבית החולים בנהריה, בעקבות פטירתו של פעוט פעוט בן שלוש וחצי בחדר ניתוח בעקבות הליך רפואי של החדרת צינור לקנה הנשימה (פיום קנה).

הפעוט, תושב הגליל המערבי, סבל מפגם תורשתי חמור ונותח לפני מספר שבועות בבית החולים רמב"ם בחיפה. בבית החולים, הוכנס צינור לקנה הנשימה של הפעוט בפעולה כירורגית הקרויה טרכאוסטומי. אמש סמוך לשעה 22:00 הובא הפעוט לחדר המיון בבית החולים בנהריה במצב קשה, לאחר שקנה הנשימה נשמט ממקומו, והוא סבל ממצוקה נשימתית חמורה.

הפעוט הועבר מיד לחדר ההלם, ומעט אחר כך הוכנס לחדר הניתוח. הרופאים במרכז הרפואי בנהריה מצאו כי פצעים התפתחו סביב פתח קנה הנשימה שבוצע בבית החולים רמב"ם. כעשרה אנשי צוות רפואיים נאבקו על חייו, אולם הוא נפטר על שולחן הניתוחים.

בעקבות המקרה פנתה הנהלת בית החולים למשרד הבריאות בבקשה למנות ועדה שתבדוק את נסיבות המקרה. הנהלת בית החולים העבירה את כל פרטי האירוע למשרד הבריאות והמשרד מינה צוות מומחים שיבדוק את נסיבות מותו של הילד. בדיקה ראשונית של צוות פנימי של בית החולים לא העלתה חשד לטיפול רשלני במהלך הטיפול.

"אנחנו היינו שקופים לחלוטין ולא הסתרנו כלום", אמר הערב ל"וואלה!" חדשות דובר בית חולים נהריה, עידו הדרי. "מיד אחרי המקרה העברנו בקשה למשרד הבריאות למנות ועדת חקירה חיצונית לבית החולים. כמו כן העברנו את כל המידע הרפואי ופרטי המקרה כדי שיהיה לוועדה הכי קל שאפשר. אנו נשתף איתם פעולה בכל אשר נידרש".

במקביל, מינתה הנהלת בית החולים בנהריה ועדת חקירה פנימית שגילתה, לדברי הדרי, כי אין כל חשש לרשלנות רפואית מצד בית החולים בנהריה. בנהריה לא ממהרים להפנות אצבע מאשימה לבית החולים רמב"ם, אולם הם מציינים כי פתח קנה הנשימה נמצא מצולק מאוד עובדה שעשוייה הייתה להביא להידרדרות הקשה במצבו של הנפטר.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully