וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הישרדות: הנסיך וויליאם במעבה הג'ונגל בצ'ילה

10.12.2000 / 14:53

הנסיך הבריטי השוהה בימים אלו בדרום אמריקה במסגרת ארגון הצדקה "ראלי אינטרנשיונל" מספר על חוויותיו: לינה מתחת לשמיים, ריקודי סלסה עם כפריים, מעקבים אחר חיות ואפילו עבודות כפיים למען המקומיים; "אני לא רגיל אמנם לתנאי המחייה, אבל נהנה מכל רגע", התוודה הנסיך

הנסיך וויליאם הבריטי מתענג על חווית ההרפתקן הנועז במעבה הג'ונגל של צ'ילה, במסגרת שנת החופש שלקח לעצמו בדרום אמריקה, לפני שיחל את לימודיו האקדמיים באוניברסיטה היוקרתית "סנט אנדרוז" בסקוטלנד.

הנסיך נמצא בעיצומו של טיול בן עשרה שבועות בצ'ילה, שם הוא עובד עם ארגון הצדקה "ראלי אינטרנשיונל". בראיון שהעניק הנסיך בן ה-18, הוא חלק את חוויותיו על המסע: החל בלינה בתוך שק שינה מתחת לכוכבים, ריקודי סלסה עם כפריות מקומיות וכלה במעקב אחר חיה נדירה.

בתחילת המסע נבהל הנסיך, בוגר בית הספר המלכותי "איטון" הלונדוני, מתנאי המחייה ומזג האוויר באזורי הכפר הצ'יליאנים. אולם היום, לטענתו, הוא נהנה מכל רגע במסע "גם כאשר הגעתי תשוש וחסר כוחות לחוף לאחר סופה סוערת", אמר.

כרגע נמצא הנסיך באתר המחנאות בכפר מרוחק דרומית לסנטיאגו, עיר הבירה, שם הוא מסייע למקומיים להקים טיילת עשויה מעצים שתחבר אותם אל בתיהם וכן שלוחה של תחנת כיבוי אש. "תנאי המחייה בכפר הם לא התנאים אליהם אני רגיל, אבל הם בהחלט טובים יותר מהמקומות שבהם שהיתי במהלך ששת השבועות האחרונים", מספר וויליאם. "אנחנו שוהים כרגע בחדר ישן, בו יש שטיח מרופט וגג מעל הראש. זה בהחלט יותר ממה שהיה לנו עד כה. לרוב יצא לנו לישון על הרצפה או בשקי שינה צמודים זה לזה". ויליאמס אף מתנסה בהוראה, אולם נסיונו ללמד את המקומיים באנגלית לא תמיד הצליח.

נתקע על חוף במשך חמישה ימים

האירוע המסעיר ביותר אותו חווה מאז החל מסעו באחד באוקטובר היה כאשר הוא וקבוצתו לשייט הקאייקים, נתקעו על חוף במשך חמישה ימים בשל סופה סוערת. "הרוח היתה כה חזקה שחשבנו כי האוהלים יעופו מהעוצמה", סיפר.

מארגנת המסע, מארי וויט, סיפרה כי וויליאמס התחבב על שאר המתנדבים למסע, שהגיעו מכל העולם, זאת בשל העובדה שהוא מתעקש להיות כמו כולם וליטול חלק שווה במשימות.

20 אחוז מבני הנוער שהצטרפו למסע הם מיעוטי יכולת מרקע סוציו-אקונומי נמוך, חלקם מובטלים או בעלי רקע פלילי בעבירות סמים ופשע. "הוא מאוד פופלרי והתחבב על כולם. הוא צנוע, אדיב ועושה הכל כדי להיות כמו כולם ולהצניע את הרקע המלכותי ממנו הוא בא".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully