וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הערכות: 25 אחוז מהסטארט-אפים יסגרו ו-1,500 עובדי היי-טק יפוטרו

10.12.2000 / 13:23

מנהלי קרנות הון סיכון מעריכים שכ-40 אחוז מחברות הסטארט-אפ יקלעו בקרוב לקשיים כלכליים; הנפגעים העיקריים - עובדי התכנות הזוטרים, עובדי התוכן והשיווק

כ-25 אחוז מחברות הסטארט-אפ הישראליות יסגרו, כ-40 אחוז מהן ייקלעו בקרוב לקשיים כלכליים וכ-1,500 עובדים בענף יפוטרו. כך מעריכים מנהלי קרנות הון סיכון ישראליות בפני כתבי "הארץ".

על פי הידיעה במתפרסמת היום, מקורות בתעשיית ההיי-טק סבורים כי המשבר בחברות הסטארט-אפ, ובעיקר בענף האינטרנט, נמצא רק בתחילתו. פרץ דמי-אל, מנהל חברת ינון, העוסקת בהשמת כוח אדם לתעשיית ההיי-טק, אמר לעיתון כי להערכתו כ-1,000 עובדים יפוטרו בקרוב או פוטרו לאחרונה. הוא הוסיף כי אלה שאינם בעלי רקע טכנולוגי יתקשו למצוא עבודה.

עוד נכתב בידיעה, כי מקורות אחרים סבורים כי הערכותיו של דמי-אל אופטימיות וכי מספר המפוטרים יגיע לכ-1,500. זאת על בסיס ההנחה שלמעלה מ-200 חברות מצויות בקשיים. דן מרגלית, מנהל חטיבת ההיי-טק במשרד רואי החשבון שלמה זיו, העריך כי בעיקר אנשי שיווק יפוטרו.

מנכ"ל חברת RUSure לשעבר, אורי הדר, העריך שהעובדים שיפגעו יותר מכל הם אנשי התוכן ותכנות האתרים ברמות הנמוכות, שעברו רק קורסים בסיסיים. הדר: "אם עד לאחרונה הם הרוויחו 10 עד 15 אלף שקל בחודש לאחר קורס של חודשיים, כיום רמות השכר שלהם ירדו, ולא בטוח שהם ימצאו בכלל עבודה. החברות הפכו להיות בררניות הרבה יותר".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully