וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מרצ: נתנגד לחוק שיאפשר לנתניהו להתמודד

10.12.2000 / 13:06

"הציבור בישראל אינו חייב דבר לאיש שמוכן לתרום לחיים הציבורים אך ורק בתפקיד ראש ממשלה", נאמר בהודעת הסיעה; עם זאת חזרה מרצ על תמיכתה בפיזור הכנסת; ראש הממשלה לוחץ על מרצ להתנגד לפיזור הכנסת, בטענה כי הדבר יזיק לה

סיעת מרצ הודיעה היום כי תתנגד לחוק מיוחד שיאפשר לבנימין נתניהו לרוץ לראשות הממשלה. "לא נכון לתפור חליפת-חקיקה לפי מידותיו האישיות של פלוני או אלמוני". בהודעת מרצ נאמר כי נתניהו לא הודח אלא החליט מרצונו לפרוש מהחיים הציבוריים, "הציבור בישראל אינו חייב דבר לאיש שמוכן לתרום לחיים הציבורים אך ורק בתפקיד ראש ממשלה, ואפילו התפקיד של ראש אופוזיציה לא נאה לו", נאמר בהודעת מרצ.

מרצ דורשת עם זאת לפזר את הכנסת. "לא הוגן שראש ממשלה ילך לבדו לבחירות, בעוד 119 חברי הכנסת ימשיכו לשבת בכסאותיהם כאילו דבר לא קרה", נאמר בהודעה. המפלגה תתמוך בהמשך היוזמה לפיזור הכנסת תוך קביעת לוח זמנים מקוצר.

נודע כי ראש הממשלה אהוד ברק מפעיל לחצים על מרצ שלא לתמוך בפיזור הכנסת. ברק שוחח על כך עם יו"ר מרצ יוסי שריד וראש הסיעה זהבה גלאון, וניסה לשכנע אותם כי בחירות עלולות לפגוע בכוחה של מרצ.

כתבתנו גלי סימן-טוב מוסיפה כי ח"כ אילן גילאון, הח"כ היחיד שהצביע נגד פיזור הכנסת, חזר ואמר היום כי "הליכה לבחירות גם לכנסת היא בדיחה. אין בזה כל תועלת אלא עלות אבה ומיותרת".

אמש אמר יו"ר הסיעה, יוסי שריד, כי הסיכויים קלושים לכך שהוא או מועמד אחר ממחנה השלום יציג מועמדות מול ברק. אולם בהודעה היום של הסיעה נאמר כי מרצ שומרת לעצמה את הזכות להציג מועמד מטעם מחנה השלום "אם יתברר שאין תזוזה במו"מ". שריד קרא היום לברק לעשות מאמץ עילאי כדי להגיע להסכם מדיני בשבועות הקרובים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully