וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לחיי האיי קיו

10.12.2000 / 11:39

מחקר חדש ביפן מגלה כי שתיית אלכוהול מתונה מסייעת להעלאת האינטליגנציה; המדענים בחנו את רמת האינטליגנציה בקרב 2000 אנשים וגילו כי אלו ששתו אלכוהול היו בעלי היי קיו גבוה בכשלוש נקודות מאלו המתנזרים

מאת מוטי גל

מחקר יפני חדש מגלה כי שתיית אלכוהול מתונה מסייעת להעלאת מדד האינטליגנציה (IQ). המחקר החדש פורסם בגיליון האחרון של הירחון הבריטי, "ניו סיינטיסט" (New Scientist)

מדענים במכון הלאומי למדעי החיים באאיצ'י, יפן, בחנו את רמת האינטליגנציה של 2000 אנשים בגילאי 40 עד 79. הם מצאו כי בממוצע, גברים אשר שתו אלכוהול באופן מתון - פחות מ-540 מיליליטר ליום, היו בעלי IQ גבוה ב-3.3 נקודות בממוצע מאלו אשר לא שתו כלל.

הנשים שגמעו את החומר המשכר היו בעלות רמת IQ גבוה ב- 2.5 נקודות מאלו אשר התנזרו משתייה.

הנחקרים שתו מגוון משקאות חריפים החל מבירה ויסקי ועד ליין. החוקרים העריכו כי לסוג האלכוהול אין השפעה על המחקר.

ולמרות המחקר המשמח, החוקר הראשי, הירושי שימוקאטה, מעדיף לסייג את הממצאים: "סיננו מספר גורמים אפשריים כמו הכנסה וחינוך אשר עשויים היו להשפיע על התוצאות, אולם עשויים להיות גורמים נוספים כמו אורח חיים ותזונה אשר יכולים להשפיע על מידת האינטליגנציה", הסביר.

לדברי שימוקאטה, אלו אשר שותים סאקי או יין אורז יפני נוטים לאכול כמויות גדולות יותר של דגים נעים, אשר עשויים להגביר את רמת האינטליגנציה בשל חומצות שומן ייחודיות המצויות בהן אשר מסייעות להתפתחות המוחית. כמו כן, יש מבין השותים לשכרה שאוכלים כמויות גבוהות של גבינה בעלת אחוזי שומן גבוהים אשר תורמת אף היא להתפתחות המוחית.

המדענים מאמינים כי אם אלכוהול אכן משפיע על רמת ה-IQ, הרי שכימיקלים כדוגמת פוליפנול המצויים במשקה החריף עשויים להיות הסיבה לכך. פוליפנולים הם חומרים כימיים נוגדי חמצון (אנטיאוקסידנטים) המונעים חסימת עורקים והזדקנות של רקמות הגוף.

למרות תוצאות המחקר, יש לזכור כי צריכה גבוהה של אלכוהול עשוייה להיות קטלנית, בעודה גורמת להרס כבד, מחלות לב וסרטן.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully