אנג'לה זלצר, אזרחית בריטניה, שהגיע אמש לישראל על מנת להעיד במשפט, מעוכבת בנמל התעופה בן גוריון, ונמצאת שם בחדר המעצר.
עורך דינה, שמאי לייבוביץ', הגיש עתירה דחופה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בדרישה שיורה לאפשר לזלצר להיכנס לארץ. "משרד הפנים מונע את כניסתה לישראל של תושבת חוץ, שהמדינה עצמה זימנה להעיד במשפט", טוען לייבוביץ'.
זלצר אמורה להעיד הבוקר במשפטו של פרנק כרמל, תושב קריית ארבע, שמואשם בתקיפתה. בחודש אוגוסט שהתה זלצר בחברון, ובשעה שצילמה מתנחלים תוקפים פלסטינים היא הותקפה בעצמה. מצלמותיה נשברו, ועל פי החשד כרמל היכה אותה בכל גופה, ירק עליה וכינה אותה בשמות גנאי.
עו"ד ליבוביץ' טוען בעתירתו, כי זלצר מעולם לא הועמדה לדין בישראל ואין לה קשר עם גורמים עויינים. על כן, ההחלטה למנוע את כניסתה לישראל מטעמים של "בטחון המדינה" נגועה ב"חוסר שביעות קיצוני". ליבוביץ' דרש למנוע את גירושה חזרה לבריטניה ולשחררה ממעצר לאלתר.
נמנעת כניסתה לארץ של עדה במשפט תושב קרית ארבע
31.12.2002 / 0:05