וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מהיום: תאגידים בנקאים ידווחו לבנק ישראל על רכישת הון בתאגיד בחו"ל

10.12.2000 / 11:20

הוראה חדשה של המפקח על הבנקים קובעת כי תאגיד בנקאי יודיע 45 יום מראש על רכישת שליטה או אמצעי שליטה בשיעור של מעל 20 אחוז מהון תאגיד בחו"ל

המפקח על הבנקים בבנק ישראל, ד"ר יצחק טל, פירסם היום הוראה חדשה המסדירה רכישה או הקמה של תאגידים פיננסיים בחוץ לארץ על ידי תאגיד בנקאי ישראלי.

על פי ההוראה, יודיע תאגיד בנקאי למפקח על הבנקים 45 יום מראש על רכישת שליטה או רכישת אמצעי שליטה בשיעור של מעל 20 אחוז מהון תאגיד בחוץ לארץ, העוסק בפעילות פיננסית. בהודעה יפרט התאגיד הבנקאי את היערכותו לרכישה או הקמה כאמור, מבחינת תחומי הפעילות והסיכונים, וכן יחוייב התאגיד הבנקאי להמציא למפקח דיווחים מתאימים על פעילות התאגיד בחו"ל ועל פעולות הפיקוח והבקרה שהוא מפעיל.

מהפיקוח על הבנקים נמסר, כי הוראה זו נקבעה לאור הסיכונים האפשריים מפעילות כזו והצורך לוודא קיום פיקוח ובקרה על תאגיד חו"ל, זאת גם על רקע שינוי משטר הפיקוח על מטבע חוץ בישראל וביטול הצורך בקבלת אישור מהמפקח על מטבע חוץ לרכישה או הקמה של חברות בת בחו"ל. כמו כן, הנחיות ועדת בזל, שאומצו בישראל ובמדינות רבות, קובעות כי חובה על רשויות הפיקוח בארץ תאגיד האם, לוודא קיומם של נהלים, בקרה ופיקוח של תאגיד האם הבנקאי על כל אחד מהתאגידים המוחזקים על ידו בחוץ לארץ.

תחילת ההוראה היא מיידית.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully