וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מונקו: נסיונות לחילוץ צוות סירה שנקלע לסערה בלב ים

10.12.2000 / 10:47

ספינה גרמנית תחל בחילוץ צוות "קבוצת פיליפס", סירת קטמראן שניזוקה קשות בסערה באוקיינוס האטלנטי; ה"פיליפס" היתה בדרכה למונקו כדי להשתתף במרוץ חובק עולם; שבעת השייטים מחכים לחילוצם ונמצאים בסכנה, לאחר שסערה נוספת מתקרבת לעברם


רשת הבי.בי.סי דיווחה כי סירת קטמראן שהפליגה בדרכה למונקו כדי להשתתף במרוץ נקלעה לסערה באוקיינוס האטלנטי ואיבדה את יכולת הניווט. הצוות תקוע על הסירה, "קבוצת פיליפס", וממתין לחילוצו על ידי ספינת מטען גרמנית שהגיעה לאזור, למרות תנאי מזג האוויר הקשים.

משמר החופים שיגר קריאת מצוקה וביקש מספינות שנמצאות באזור להגיע כדי לחלץ את צוות הסירה. בנוסף לספינה הגרמנית, עושות את דרכן גם שתי מיכליות לאזור. הקטמראן היא סירת מרוץ בעלת מפרש המורכבת משני קיאקים המחוברים בכמעין רשת.

קפטן ה"פיליפס", פיט גוס, החליט לפנות את הצוות כשגילה שסופה נוספת עושה דרכה לאזור ויכולה לסחוף את הסירה הרחק מכל סיוע אפשרי. ה"פיליפס" נמצאת כרגע במרחק של 800 מיילים ממערב אירלנד, ולפי הדיווחים צוות שבעת השייטים שנמצא עליה לא יכול לשלוט בסירה בעקבות נזקי הסערה וביטחונם האישי נתון בסכנה, בייחוד לנוכח הסופה המתקרבת.

לאחר שהצוות יחולץ תושאר הסירה במקומה וייעשו נסיונות לחלצה אחרי הסערה הבאה. ה"פיליפס" היא באורך 120 רגל, כאורכו של מגרש טניס, ושוויה כארבעה מיליון פאונד. צוות ה"פיליפס" היה אמור להגיע למונקו בעוד שלושה ימים ולהצטרף לסירות נוספות לאירוע שנקרא "המרוץ", אירוע חובק עולם שיוזנק מברצלונה ב-31 בדצמבר.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully