וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מגעים חשאיים עם הרשות הפלסטינית בניסיון להשיג הסכם מהיר

10.12.2000 / 10:18

השר אמנון ליפקין שחק נפגש ביום שני האחרון עם יו"ר הרשות הפלסטינית; שחק: התהליך המדיני צריך להיות קצר הרבה מ-60 ימים; חבר קבינט פלסטיני: "ההתפטרות מוכיחה את חוסר יציבות השלטון הישראלי"

הודעת ההתפטרות של ראש הממשלה, אהוד ברק התקבלה ברשות הפלסטינית בתגובות מעורבות. הפלסטינים הודיעו באופן רישמי כי "מדובר בעניין פנים-ישראלי, שבו אין אנו מעוניינים להתערב". מנגד, אמר היום חבר בקבינט הפלסטיני, נביל עמאר, כי להערכתו לא ניתן יהיה להגיע כעת להסכם בין שני העמים משום שהתפטרות ברק מוכיחה את חוסר יציבות השלטון הישראלי.

מקורבי ברק מעידים כי ראש הממשלה אינו שולל את האפשרות להגיע להסכם עם הפלסטינים עד יום הבחירות - בעוד 60 יום. יו"ר הרשות, יאסר ערפאת נדרש עתה להחליט בין שתי אפשרויות: האחת, לקבל את התוכנית המדינית של ברק ולהכריז על מדינה תוך הסכמה עם ישראל. השניה, לנסות להשיג עצמאות במקביל להמשך הלחימה, מבלי להתחשב במצב הפוליטי בארץ.

בערוץ המדיני נמשכים המגעים החשאיים. בגלי צה"ל נחשף היום כי השר אמנון ליפקין שחק, נפגש ביום שני עם ערפאת וכי השניים קבעו להפגש גם אתמול בלילה. גם ראש לשכתו של אהוד ברק, גלעד שר ממשיך להיפגש על בסיס כמעט יומי עם בכירים פלסטינים. שחק אמר בתגובה לדברים כי הוא מאמין שהתהליך המדיני עשוי להגיע להכרעה מהירה, "הוא ינוע קדימה בתוך זמן קצר מאוד והוא צריך להיות קצר הרבה מ-60 ימים".

הסכם לפני בחירות עשוי להגדיל את סיכויי ברק לנצח כמו שהמשך הלחימה עשוי לפגוע בסיכוייו.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully